logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Na paryskim lotnisku Le Bourget odbył się Międzynarodowy Salon Lotniczy „International Paris Air Show”, w którym już po raz kolejny uczestniczyli przedstawiciele Rzeszowa.Podobnie jak w latach ubiegłych Rzeszów, wspólnie ze Stowarzyszeniem „Dolina Lotnicza”, zaprezentował potencjał gospodarczy miasta, a także, oparte na najnowocześniejszych technologiach, możliwości przedsiębiorstw z „Doliny Lotniczej”.

Paris Air Show jest najstarszą i jedną z największych imprez lotniczych na świecie. Paryskie pokazy odbywają się co 2 lata. Są bardzo prestiżową imprezą komercyjną, na której zawierane są duże kontrakty pomiędzy firmami branży lotniczej i ich klientami. W tym roku, w centrum wystawowym na lotnisku Le Bourget pojawiła się rekordowa liczba ponad 2 tys. wystawców i blisko 200 tys. zwiedzających z 46 krajów. Jedną z atrakcji salonu w Le Bourget były jak zwykle pokazy akrobacji lotniczych.

Wspólnie z miastem w targach udział wzięli przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza” (Aviation Valley). W trakcie imprezy odbyło się wiele spotkań z przedstawicielami branży lotniczej, których celem była promocja gospodarcza Rzeszowa oraz nawiązanie kontaktów służących rozwojowi przedsiębiorstw zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Na targach reprezentowało nas ponad 30 przedsiębiorców. Zainteresowanie stoiskiem miasta oraz firm zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” było bardzo duże. - O wzroście znaczenia udziału Rzeszowa w targach z pewnością świadczy również fakt, że Prezydent Tadeusz Ferenc otrzymał zaproszenie od Prezydenta Francji Nicolasa Sarkoziego do udziału w międzynarodowej Debacie Prezydentów – mówią w rzeszowskim Ratuszu.

Przedstawiciele Stowarzyszenia „Dolina Lotnicza”, biorący udział w licznych spotkaniach z przedstawicielami światowych firm przemysłu lotniczego liczą na owocne kontrakty po zakończeniu targów. - Po rozmowach z gośćmi mogę powiedzieć, że na pewno do Rzeszowa i „Doliny Lotniczej” będzie jeszcze w tym roku zorganizowana misja gospodarcza. My również chcemy zorganizować swoją misję do Francji, podczas której będziemy chcieli skonkretyzować warunki współpracy z firmami francuskimi. Jesteśmy bardzo zadowoleni z targów, gdyż zarówno miasto Rzeszów, jak i Dolina Lotnicza znajdują się już w elitarnej grupie miast z całego świata, które łączy przemysł lotniczy – mówi Andrzej Rybka, dyrektor Stowarzyszenia Dolina Lotnicza.