logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Starosta strzyżowski- Robert Godek, wójt gminy Solina- Zbigniew Sawiński, burmistrz Ustrzyk Dolnych- Henryk Sułuja i prezydent miasta Przemyśla- Robert Choma to laureaci tegorocznej edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej.
Najlepsi samorządowcy w regionie zostali uhonorowani dziś w Rzeszowie, podczas wojewódzkich obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego. Statuetki wręczył zasłużonym Przewodniczący Zarządu Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta. - Dobry samorządowiec musi rzetelnie wykonywać swoje obowiązki i służyć społeczności lokalnej – mówił marszałek.- Na szczeblu władzy samorządowej nie da się społeczeństwa oszukać. Ktoś, kto jest widoczny jest postrzegany przez wizerunek miasta czy gminy. Jeżeli mieszkaniec widzi, że miasto pięknieje, jest bardziej użyteczne, a urząd bardziej życzliwy wyróżni swojego prezydenta, wójta czy burmistrza.

Zapytaliśmy laureatów Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, czym dla nich jest to wyróżnienie…

Robert Godek, starosta strzyżowski: Zwieńczeniem tego, czym jest cały samorząd i co dla naszych mieszkańców poprzez codzienną służbę udało się w roku ubiegłym i w latach wcześniejszych dokonać.

Henryk Sułuja, burmistrz Ustrzyk Dolnych: Ta nagroda pokazuje, że warto uczciwie i rzetelnie pracować, rozmawiać i słuchać ludzi.

Robert Choma, prezydent miasta Przemyśla: Cieszę się bardzo, że te działania zostały docenione w stolicy województwa i obiektywnie ocenione przez kapitułę.

Zbigniew Sawiński, wójt gminy Solina: Nasza gmina poprzez zdobycie statuetki będzie starała się jeszcze bardziej, że by przyciągnąć turystów i inwestorów

Wojewódzkie obchody Dnia Samorządu Terytorialnego rozpoczęły się mszą św. w intencji podkarpackich samorządów, która została odprawiona w Kościele Farnym w Rzeszowie. Po mszy samorządowcy przeszli w uroczystej paradzie ulicami Rzeszowa do Wojewódzkiego Domu Kultury, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.