logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

hej rzeszowPodkreślali uczestnicy dzisiejszej konferencji w Urzędzie Marszałkowskim. Tego typu obawy mogły wzbudzić informacje o zerwaniu przez RARR umowy z firmą Bud-Invent, która zajmowała się nadzorowanie prac.

- Budowa Centrum Wystawienniczo – Kongresowego w Jasionce postępuje bez przeszkód i nie ma mowy o jakichkolwiek przerwach w pracach czy nadzorze nad inwestycją – podkreślali uczestnicy dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Marszałkowskim.
Tego typu obawy mogły wzbudzić informacje o odstąpieniu 12 stycznia przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego od umowy zawartej z firmą Bud - Invent  z Warszawy na nadzorowanie budowy w formie inżyniera kontraktu.
- Bezpośrednią przyczyną było podzlecenie usług osobie trzeciej, firmie trzeciej, co było sprzeczne z uprzednio zawartą umową – wyjaśniał pełniący obowiązki prezesa RARR Janusz Fudała.
Zgodnie z zawartym kontraktem po odstąpieniu od umowy RARR naliczył Bud - Inventowi 10 procentową karę umowną. Teraz agencja planuje prowadzić nadzór nad budową własnymi siłami.
- Nie ma żadnych opóźnień, prace są realizowane zgodnie z pierwotnym harmonogramem. W chwili obecnej praktycznie zakończyliśmy roboty ziemne. Na większości powierzchni została wylana podstawowa płyta tak zwanego chudego betonu. Właśnie rozpoczęły się prace w zakresie tworzenia właściwych fundamentów w oparciu o technologie tak zwanej białej wanny. Aurę też mamy łaskawą, ostra zima była tylko 3 tygodnie, więc zawirowania związane z odstąpieniem od umowy z inżynierem kontraktu nie rzutują na terminowość realizowania prac - dodawał pełnomocnik do spraw budowy Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce Witold Słowik.
To kluczowa dla województwa inwestycja. - Chcemy, aby to miejsce było sercem Parku Naukowo –Technologicznego i wizytówką Podkarpacia – tłumaczył wicemarszałek Lucjan Kuźniar. Centrum potrzebuje jednak zaplecza gastronomiczno – hotelowego i parkingów. Nad tym już pracuje zarząd. – Planujemy. Lokalizujemy. Niebawem złożyły ofertę na budowę hotelu – zapewniał Kuźniar.
Umowa na budowę Centrum Wystawienniczo – Kongresowego w podrzeszowskiej Jasionce została podpisana 19 grudnia 2013 roku. Centrum kosztować będzie prawie 135 mln zł, ponad 64 mln zł z tej kwoty pochodzić będzie ze środków unijnych, a kolejne 70 mln zł wyłoży Województwo Podkarpackie ze swojego budżetu. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Best Construction oraz Karpat – Bud.

 

http://hej.rzeszow.pl/budowa_centrum_wystawienniczo_%E2%80%93_kongresowego_w_jasionce_postepuje_bez_przeszkod,artykul18762.html