logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

esanok34 miliony dla Podkarpacia uratowane. Parlamentarzyści wycofali się z wcześniejszych zmian w tzw. janosikowym. Nasze województwo mogłoby stracić z przyszłorocznego budżetu prawie 34 mln zł. Dziś wiadomo, że te pieniądze zostaną w regionie, z czego nie krył radości marszałek Władysław Ortyl.

– Dziękuję wszystkim, którzy nam pomogli. Przede wszystkim senatorom z naszego regionu, którzy przekonywali swoich kolegów, że poprzednie rozwiązanie jest złe. Dziękuję też za pozytywny przekaz podkarpackim mediom – mówił marszałek Władysław Ortyl.

W czwartek Senat zaproponował nowe rozwiązania, na które dziś zgodzili się posłowie, wycofując z poprzednich planów. Przypomnijmy, że 22. listopada sejm chcąc pomóc Mazowszu, które wpłaca najwięcej tzw. janosikowego, przyjął ustawę w której mazowieckie miało wpłacić jedynie 400 mln, a pozostała część czyli blisko 250 mln trafiałaby do pozostałych samorządów w latach 2015-17. Zmiany przeprowadzone pospiesznie i w okresie, w którym wojewódzkie samorządy zakończyły już prace nad własnymi budżetami. Po wielu protestach parlamentarzyści wycofali się z tej propozycji. Kwota subwencji regionalnych dla województw będzie taka sama, a województwo mazowieckie otrzyma wsparcie w innej formie.

 

http://esanok.pl/2013/34-miliony-dla-podkarpacia-uratowane-sejm-wycofal-sie-z-poprzednich-zmian-w-janosikowym-video-ij009.html