logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

krosnocityW Urzędzie Marszałkowskim trwają starania o wznowienie certyfikacji unijnych dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Komisja Europejska pozytywnie zareagowała na wnioski płynące z Urzędu Marszałkowskiego i chce uzyskać niezależną opinię Polskiej Instytucji Audytowej, w sprawie prawidłowości i legalności wydatków, rzetelności oraz konkurencyjnego systemu wyboru projektów w ramach całego programu, a w szczególności dla osi priorytetowej I Konkurencyjna i Innowacyjna Gospodarka. Audyt ten rozpoczął się dziś w Urzędzie Marszałkowskim.

Te wszystkie działania muszą być zamknięte do 30 września po naszej, polskiej stronie, czyli instytucji audytowej i instytucji zarządzającej. Informacje zostaną w tym terminie przesłane do Komisji Europejskiej. Rozmawiałem w tej sprawie z Ministerstwem Finansów, w ramach którego mieści się i funkcjonuje nasza instytucja audytowa. Ta kontrola, myślę, że sprawnie przebiegnie. O dalszych naszych krokach będziemy informować jednak dopiero po 30 września. Oczywiście to nie zamyka całego procesu odblokowania tej certyfikacji bo jeszcze do tych wyników musi się odnieść Komisja Europejska. Tak jak już kiedyś wspomniałem nie jest kwestia tygodni, ale miesięcy - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

26 lutego br. Komisja Europejska zaleciła Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podkarpackiego wstrzymanie certyfikacji wydatków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Powodem były informacje dotyczące kontroli prowadzonej w urzędzie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i prokuraturę.

 

http://www.krosnocity.pl/kiosk/kiosk/kolejny-krok-w-celu-wznowienia-certyfikacji-unijnych-dotacji.html