logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

gospodarka podkarpackaRZESZÓW. Federacja Polskich Banków Żywności i Podkarpacki Bank Żywności organizują konferencję, w której wezmą udział przedstawiciele samorządu i organizacji pozarządowych.

Konferencja „Skuteczna współpraca organizacji pozarządowych z samorządem" odbędzie się dziś (w środę, 23 maja) w godzinach 12-16 w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego przy ul. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie.

Uczestnikami będą samorządowcy, przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Agencji Rynku Rolnego, a także działacze organizacji społecznych, posiadający duże doświadczenie we współpracy. Podczas spotkania zostanie zaprezentowany szeroki zakres działań organizacji pozarządowych oraz ich wkład w rozwiązywanie problemów społecznych, w tym niesienia kompleksowej pomocy najuboższym podczas realizacji regionalnych i lokalnych programów.

- Podkarpacki Bank Żywności już od 10 lat walczy z niedożywieniem najuboższych grup społecznych oraz przeciwdziała marnowaniu żywności – mówi Jerzy Jęczmienionka, prezes Podkarpackiego Banku Żywności. - Głód i bieda stają się obecnie najbardziej palącymi problemami społecznymi, dotykającymi coraz większej grupy osób. Trudno jest im skutecznie przeciwdziałać, jeszcze trudniej mądrze zapobiegać. Dlatego tak ważne jest działanie organizacji i instytucji, które w profesjonalny sposób zajmują się pomocą osobom biednym, marginalizowanym, nieprzystosowanym i zagrożonym wykluczeniem.

Konferencja jest również ważnym wydarzeniem dla Podkarpackiego Banku Żywności, który obchodzi dziesięciolecie funkcjonowania. Z tej okazji Prezes Zarządu Banku Żywności w Rzeszowie wręczy bankowe Anioły – wyróżnienia dla osób i instytucji zasłużonych dla organizacji.

Patronaty nad konferencją objęli: Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz i Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta.