logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Szereg gości i ciągły program z Mielca. W mieście ruszyło studio terenowe Polskiego Radia Rzeszów.
Gośćmi byli Mirosław Karapyta, marszałek województwa podkarpackiego, Henryk Pietrzak, prezes Polskiego Radia Rzeszów i Edward Małek, wieloletni dziennikarz, obecnie miejski radny, pomysłodawca utworzenia studia radiowego w Mielcu.

- Cieszę się, że Mielec zyskał takie studio. Już dzisiaj jadąc do Mielca miałem okazję posłuchać wielu ciekawych informacji. Miło, że mam szansę uczestniczyć w tym otwarciu, a częściowo jest to przecież zbieg okoliczności, bo wizytę w Mielcu z okazji Dnia Kobiet planowałem od dwóch miesięcy – mówił Mirosław Karapyta.

Marszałek województwa podkarpackiego na antenie PR Rzeszów mówił o konieczności poznawania miejsc, których nie znamy najlepiej. Radio, zdaniem marszałka, ma w tym pomóc. – To bardzo ważny dzień dla mielczan, dla całego miasta, ale także dla Podkarpacia. Mielec będzie teraz jeszcze bliżej - podkreślał.

Henryk Pietrzak, prezes Polskiego Radia Rzeszów zażartował, że „nie był przekonany” do pomysłu utworzenia w Mielcu studio terenowego. Szubko przyznał jednak, że takie miejsce jest potrzebne i ważne. – Ideą radia regionalnego jest być jak najbliżej słuchaczy, wszędzie tam, gdzie można wymienić się informacjami. Dlatego jest się dzisiaj z czego cieszyć – mówił Pietrzak.

Prezes rzeszowskiego radia odniósł się także do święta 8 marca. Składał życzenia wszystkim kobietom, także tym, które współtworzą codzienny program PR Rzeszów. Podobne życzenia składali zresztą słuchacze, i dzielili się nimi na antenie. Szybko okazało się, że 8 marca to także święto Henryka Pietrzaka. Prezes radia świętuje w tym dniu urodziny.

Edward Małek, pomysłodawca mieleckiego studia PR Rzeszów, wspomniał na antenie o historii radia w Mielcu. Padły fakty z działalności Hit FM, czy późniejszego Pulsu. Zdaniem Małka, otwarcie studia w Mielcu jest ważnym faktem zarówno dla wszystkich mieszkańców, jak i samego radia, które „z pewnością poszerzy grono słuchaczy”.