logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

RZESZÓW, JASIONKA. przedstawiciele linii OLT Express (dawny OLT Jetair) ogłosili plany dotyczące ekspansji tegoż przewoźnika na rynku krajowym, począwszy od kwietnia br. W tej chwili OLT Express ma jednao połączenie z Jasionki - Rzeszów – Katowice – Gdańsk (5 razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku). Jarosław Frankowski, wiceprezes OLT Express, zapowiedział, że przywrócone zostaną wczesnoporanne rejsy na trasie do Warszawy. Samolot wylatywał będzie z Rzeszowa o godz. 6.30 rano, natomiast powrót przewidywany jest na okolice godz. 23.
Podobnie jak rejsy do Gdańska via Katowice, nowe połączenia z Warszawą będą funkcjonować codziennie w dni robocze, od poniedziałku do piątku. Ceny na poszczególne rejsy dostępne będą w kilku taryfach, z których najtańsza to 99 złotych brutto (z uwzględnieniem podatków i opłat lotniskowych). Jak informują przedstawiciele OLT Express, na każdym rejsie aż 50 procent miejsc będzie objętych najtańszą taryfą, warunkiem jest jedynie odpowiednio wczesny czas rezerwacji (min. 1 tydzień).
Jak podkreślił wiceprezes Frankowski, siatka połączeń z Rzeszowa może zostać powiększona o kolejne loty, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Przewoźnik planuje powiększyć flotę dodatkowe samoloty. Przed sezonem zimowym 2012/13 ma ona liczyć w sumie 12 Airbusów 319/320 (po 6 każdego typu) oraz 9 maszyn typu ATR-72, a także 2 mniejsze ATR-42.