logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

super nowosci80 tys. zł na pokrycie kosztów adaptacji zawodowej policjantów.

W środę, 27 listopada, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i podkarpacki komendant wojewódzki policji nadinspektor Zdzisław Stopczyk podpisali umowę, na mocy której Zarząd Województwa Podkarpackiego przekaże 80 tys. złotych na pokrycie kosztów adaptacji zawodowej policjantów.

Dzięki tym funduszom wszyscy policjanci, którzy rozpoczynają służbę w podkarpackiej Policji, będą zdobywać doświadczenie zawodowe w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie. Adaptacja zawodowa, bo o niej tu mowa, to 37 służb, które każdy nowoprzyjęty policjant musi odbyć w oddziale prewencji. Do tej pory policjanci z Podkarpacia adaptowali się zawodowo w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie.

Przełoży się to na istotne zwiększenie liczby policyjnych patroli w naszym województwie, co z kolei znacznie wpłynie na stan bezpieczeństwa w naszym regionie. Służby adaptacyjne w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie rozpoczęły się 5 lipca br. Objęły dotąd 72 policjantów, koszty pokryła Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie z własnych środków. Adaptacja, która będzie sfinansowana ze środków otrzymanych od Marszałka Województwa Podkarpackiego, rozpocznie się pod koniec grudnia. Weźmie w niej udział 25 policjantów.

ga

http://supernowosci24.pl/marszalek-sfinansowal-dodatkowe-sluzby-policjantow-na-podkarpaciu-wideo/