logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

PODKARPACKIE. Część opozycji (Prawo i Sprawiedliwość) poparła rozwiązania zaproponowane przez radnych koalicji rządzącej w sejmiku (Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej).
Dziś radni wojewódzcy przez kilka godzin debatowali nad projektem budżetu, a także głosowali nad poprawkami. Sesja
- Zarząd pracował w określonych okolicznościach, takich jak kryzys – mówił marszałek Mirosław Karapyta. - Kreatywność to nie ekstrawagancja, a w autopoprawkach są wnioski, które mogą być zrealizowane.
Z kolei Wojciech Buczak, szef klubu radnych PiS zaznaczył,. Że dzieki autopoprawkoim projekt budżetu jest znacznie lepszy, choć nie uwzględniono w nim wielu poprawek zgłoszonych przez radnych Prawa i Sprawiedliwości
-Odrzucono je nie dlatego, że nie służyły rozwojowi województwa, ale dlatego, że były zgłoszone przez PiS -–stwierdził Wojciech Buczak.
Marszałek Mirosław Karapyta zaprzeczył temu.
Co ciekawe w PiS-ie nie było dyscypliny klubowej. Aż pięciu radnych opozycji poparło budżet – byli to Stanisław bajda, Stanisław Bartnik, Janusz Magoń, Tadeusz Majchrowicz, Bogdan Romaniuk i Mieczysław Miazga. Wstrzymali się od głosu Wojciech Buczak, Andrzej Buczek i Tadeusz Pióro, a przeciwni byli Ewa Draus, Janusz Ciółkowski, Czesław Łączak, Fryderyk Kapinos i Władysław Turek. Radna Lidia Błądek nie była obecna.
Łącznie za budżetem głosowało 23 radnych, pięciu było przeciw a trzech się wstrzymało. Dwoje radnych nie było – wspomniana Lidia Błądek i Jan Burek.
ac