logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

W szybkim tempie rośnie nowa wieża kontroli ruchu lotniczego w podrzeszowskiej Jasionce. Budowlańcy pracują już na poziomie czwartej kondygnacji nadziemnej.
Inwestorem jest Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Budynek będzie się składał z dwóch części: sześciokondygnacyjnej wieży kontroli lotów oraz niższego, dwukondygnacyjnego zaplecza administracyjno–technicznego. Serce wieży, czyli sala operacyjna ulokowana będzie na wysokości 27,6 m. Przeszkolone ściany zapewnią doskonałą widoczność w promieniu 360 stopni.

Do końca ubiegłego roku wykonano całą konstrukcję żelbetową przyległej, niskiej części administracyjno-technicznej budynku, o wysokości 10 metrów nad poziomem terenu. Jednocześnie trwają roboty murarskie i tynkarskie wewnątrz budynku oraz prace związane z rozprowadzeniem instalacji elektrycznych i sanitarnych.
Roboty przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Nowa wieża kontroli ruchu lotniczego ma powstać w ciągu 49 tygodni, czyli prace budowlane zakończą się na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku.