logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska zapewniła dziś w Rzeszowie, że po 2013 roku będą specjalne pieniądze dla wschodnich regionów Polski. Powstanie Program wzorowany na Programie Operacyjnym Rozwój Polski Wschodniej z którego korzystają obecnie województwa podkarpackie, lubelskie, świętokrzyskie, podlaskie i warmińsko - mazurskie.

Jeszcze nie wiadomo jaką dostaną kwotę, a o tym na jakie działania pieniądze zostaną przeznaczone przesądzi strategia Rozwoju Polski Wschodniej. Najwięcej do powiedzenia przy jej tworzeniu będą mieli marszałkowie. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego będzie jedynie koordynować pracę, tak aby dokument powstał w przyszłym roku.

W budżecie na lata 2007-13 pozostało niewiele pieniędzy - stwierdziła Elżbieta Bieńkowska. Pojawiają się jednak oszczędności, a więc na dofinansowanie mogą liczyć projekty z list rezerwowych, jak np. obwodnica Krosna. Minister Bieńkowska spotkała się dziś na Podkarpaciu z samorządowcami i przedstawicielami uczeln,i aby rozmawiać o bieżącym i przyszłym budżecie unijnym.