logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

radio rzeszow2 mln 300 tys zł przeznaczył w tym roku Samorząd Województwa Podkarpackiego na promocję hodowli bydła mięsnego i utrzymania bioróżnorodności środowiska. To kwota o 500 tys zł większa od ubiegłorocznej dotacji.

Celem programu jest zachęcenie rolników do tworzenia hodowli bydła mięsnego, co skutkować będzie zwiększeniem bioróznorodności środowiska jak i produkcją mięsa wołowego dobrej jakości, w efekcie polepszeniem sytuacji ekonomicznej hodowców.

W programie uczestniczy już ponad 400 hodowców, rok temu było ich 250. Otrzymują oni dotacje na zwierzęta np. w tym roku 250 zł przy obsadzie 1 sztuka bydła na 1 hektar. Program realizowany jest już drugi rok. W tym czasie pogłowie bydła mięsnego na Podkarpaciu zwiększyło się z 6 do 9 tysięcy sztuk.

Realizacja programu ma powstrzymać spadek hodowli bydła mięsnego, który w porównaniu do najlepszych okresów zmniejszył się o połowę. Spadek produkcji bydła mlecznego zupełnie się załamał, ale to spowodowane jest brakiem kwot mlecznych na Podkarpaciu.