logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

W budynku Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie zostanie otwarty sklep z żywnością tradycyjną. Pomysłodawcą a zarazem opiekunem nowego obiektu handlowego będzie Fundacja Contigo z Łańcuta.

Będzie w nim można kupić lokalne smakołyki, które są zarejestrowane na liście potraw tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Z Podkarpacia umieszczonych jest tam ponad sto produktów.

Będzie to pierwsza placówka promującą, a zarazem handlującą podkarpackimi produktami tradycyjnymi w Rzeszowie. Sprzedawane będą m.in. regionalne wędliny, pieczywo, miody, gomółki - lokalnych wytwórców z całego regionu. W sklepie nabyć będzie można również: gołąbki, pierogi i inne wyroby garmażeryjne - produkowane przez Zakład Aktywności Zawodowej prowadzony przez Fundację Contigo. Organizacja, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych sama zatrudnia takie osoby.

Fundacja chce ruszyć ze sprzedażą przed świętami Wielkanocnymi. W planach instytucji jest otwarcie takich sklepów we wszystkich miastach powiatowych województwa.