logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Rusza "Alpejsko-Karpacki Most Współpracy". Tak nazywa się projekt realizowany przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” z Rzeszowa. Celem projektu jest wzmocnienie i uporządkowanie rynku produktów regionalnych i tradycyjnych na Podkarpaciu, który na liście MInisterstwa Rolnictwa ma zarejestrowanych ponad sto takich przysmaków.

Podkarpaccy wytwórcy lokalnych specjałów, beda mieli szansę zobaczyć jak funkcjonuje taki rynek w Europie, kupić nowoczesne maszyny i założyć firmy a w końcu uruchomic hurtownię takich produktów. Uczestnicy projektu mają na to trzy lata i 7 milionów franków szwajcarskich, gdyż „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy" współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Dziś w Rzeszowie odbywa się konferencja inaugurująca projekt. Gościem honorowym jest Ambasador Konfederacji Szwajcarskiej w Rzeczypospolitej Polskiej – Lukas Beglinger.