logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Prawie 2 tysiące gości z całego świata, i koncerty w pięciu miastach regionu. Tegoroczny XV Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych rozpocznie się w lipcu, jak zwykle barwnym korowodem na rzeszowski Rynek. I jak zwykle zakończy się koncertem galowym, w hali Podpromie. Ponieważ impreza przypada na sam początek polskiej prezydencji w Unii, władze samorządowe już dziś widzą Rzeszów jako "światową stolicę Polonusów".
1200 artystów, kilkuset gości festiwalowych, 42 zespoły z czterech kontynentów. Oprócz stałych bywalców z Europy, USA, Kanady, Brazylii i ze Wschodu, po raz pierwszy w historii festiwalu zaprezentują się polonusi z Mołdowy - Zespół Taneczny "Polacy Budziaka". Kolejna nowość - zespoły wystąpią na scenach aż pięciu miast regionu.
Oczywiście sercem artystycznym i organizacyjnym imprezy nadal będzie Rzeszów. Tutaj będą mieszkali polonusi, tu odbędą się wszystkie najważniejsze wydarzenia związane z festiwalem i imprezy towarzyszące. Samorząd województwa chce wykorzystać fakt, że festiwal będzie odbywał się już podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej i wpisać to wydarzenie w strategię marketingową regionu. Zwłaszcza, że polonijne zespoły ludowe na świecie przeżywają renesans.
XV Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych potrwa od 21 do 28 lipca. Jubileuszowa edycja to wspólne dzieło Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", Urzędu Miasta Rzeszowa i Urzędu Marszałkowskiego.

Konrad Dudek
TVP Rzeszów