logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 1 2018

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Od dziś mieszkańcy Podkarpacia mogą bezpośrednio latać na hiszpańskie wybrzeże Costa Brava i to dwa razy w tygodniu. Tam w zasięgu ręki i co równie ważne także portfela jest już Barcelona - z katedrą Świętej Rodziny Antonio Gaudiego i Muzeum Pablo Picassa. Jedynym zgrzytem inauguracji letniego rozkładu - jest zawieszenie lotów do Nowego Jorku. Na płycie rzeszowskiego portu lotniczego duży ruch. Wrócił letni rozkład lotów. Od dziś rusza też nowe, międzynarodowe połączenie.
Zainteresowanie nowym połączeniem jest duże, bo dotychczas nie było lotów z Rzeszowa do Hiszpanii. 3 czerwca rusza kolejne - do niemieckiego Hahn, także obsługiwane przez Ryanaira. Oddalony od Frankfurtu o ponad 100 kilometrów Hahn, to jeden z największych kontynentalnych portów przesiadkowych tanich linii lotniczych. Z letniego rozkładu lotów znika jednak Nowy Jork, obsługiwany dotychczas przez LOT.
Na Podkarpaciu wciąż nie brakuje jednak chętnych do korzystania z połączeń do Stanów Zjednoczonych. Największym zainteresowaniem wśród pasażerów portu w Jasionce, cieszą się loty do Wielkiej Brytanii. Rzeszowskie lotnisko obsługuje rejsy aż do pięciu brytyjskich portów. Ryanair zrezygnował jednak z połączenia z Liverpoolem. Z rozkładu nie znikną natomiast samoloty Lufthansy, którymi mieszkańcy Podkarpacia podróżują najczęściej w celach służbowych. Na razie nie wiadomo jak będzie wyglądał letni rozkład lotów czarterowych. Do tej pory największą popularnością cieszył się Egipt i Tunezja. W tym roku może się to zmienić z powodu niestabilnej sytuacji politycznej w Północnej Afryce.

Dominika Panek

TVP Rzeszów