logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

tvp rzeszowJeśli radni zgodzą się na to przejęcie, możliwe że już w przyszłym roku powstanie Podkarpackie Centrum Sportów Młodzieżowych Szansa na gruntowną przebudowę i nowy rozdział w historii dawnego Stadionu Resovii.

Choć projekt jest gotowy, do tej pory właściciel stadionu przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie czyli Uniwersytet nie miał nie tylko 20 milionów na nową inwestycję ale także pieniędzy na bieżące utrzymanie. obiektu. Teraz wszystko ma się zmienić. Uniwersytet, który do tej pory za stadion chciał od marszałka milion złotych zmienił zdanie. Senat podjął decyzję o oddaniu stadionu za symboliczną złotówkę.

Wszystko zależy od radnych sejmiku, bo choć jest już wola zarządu województwa, to jeszcze oni muszą przegłosować odpowiednią uchwałę. Jak wszystko pójdzie dobrze stadion faktycznie stanie się własnością samorządu 1 marca 2013 roku. Urzędnikom marszałka już marzą się mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce na nowym stadionie. Choć zmieni się właściciel obiektu - tak jak do tej pory będą z niego korzystać studenci Uniwersytetu, Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Klub Resovia, którego piłkarze już niebawem mogą zyskać strategicznego sponsora z regionu.