logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

 

tvp rzeszowBez poprawek, z deficytem ale za to z potężnymi wydatkami na inwestycje i zapowiedzią kolejnych. Taki będzie przyszłoroczny budżet województwa podkarpackiego. Koalicja twierdzi, że to dobry budżet na trudne czasy. Dla opozycji to zapowiedź stagnacji i problemów.

Większych dyskusji nie było i choć sejmikowe komisje i kluby próbowały jeszcze przeforsować swoje poprawki, okazało się to stratą czasu. Bo radni koalicji głosowali konsekwentnie przeciwko zmianom projektu przygotowanego przez zarząd województwa, a to znaczy że odrzucili wszystkie poprawki.

Założenia są takie, że planowane dochody to 1 mld 430 mln złotych. A wydatki miliard 489 milionów. Deficyt - jak przekonywał dziś po raz kolejny marszałek województwa wynika wyłącznie z wieloletnich zadań inwestycyjnych. I mógł być znacznie większy gdyby nie decyzje zarządu województwa. Opozycja, której poprawki przepadły w głosowaniach krytykuje zachowawczą postawę zarządu mimo złożonych już dziś deklaracji zmian planu wydatków gdy tylko będą dochody. Zgodnie z planami samorząd województwa najwięcej bo ponad 900 milionów wyda w przyszłym roku na inwestycje i zakupy inwestycyjne. Między innymi na szeroko pasmowy internet i dofinansowanie budowy obwodnicy Mielca.