logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

tvp rzeszow Miały trwać do przyszłego roku - a skończą się jeszcze w tym. To największa inwestycja przeciwpowodziowa na Podkarpaciu. Zapewni bezpieczeństwo około 10 tysiącom mieszkańców. A Mielec zyska też dodatkowe tereny pod budownictwo i rekreację.

Umocnienia wałów po prawej stronie Wisłoki mają nawet 6 metrów wysokości. Są uszczelniane specjalną folią i to zarówno wewnątrz jak i kilka metrów w głąb ziemi.
W ostatnich miesiącach - dzięki dobrej pogodzie i zaangażowaniu przez firmę ciężkiego sprzętu - inwestycja wyraźnie przyspieszyła. Budowa wałów na Wisłoce przyspieszyła też na dwóch innych odcinkach. Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych chce, by zakończyła się jak najszybciej. Musi jednak mieć zgodę na wcześniejsze rozliczenie inwestycji - finansowanej także z unijnych pieniędzy. W sumie to 65 milionów złotych. Z budowy wałów cieszą się zwłaszcza mieszkańcy domów położonych w pobliżu rzeki. Powódź z 2010 roku pokazała, że nie mogą czuć się bezpieczni. W sumie po obu stronach Wisłoki powstanie 13 kilometrów umocnień. Ludziom dadzą bezpieczeństwo - samorządowi Mielca dodatkowe tereny. Wzdłuż wałów powstaną alejki i ścieżki dla rowerzystów. Także boiska i miejsca na pikniki.
Budowa wałów w Mielcu to jedna z największych inwestycji przeciwpowodziowych na Podkarpaciu. Prace prowadzone są także na rzece Strug w okolicach Rzeszowa - niebawem zacznie się też budowa ostatniego odcinak wału chroniącego dzielnicę Gądki w Jaśle.