logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

PODKARPACKIE. W filmikach przygotowanych przez Agencję Bogaczewicz bohaterami są niepełnosprawni pracownicy Zakładów Aktywności Zawodowej.
Dziś w studiu Telewizji Rzeszów odbyła się konferencja z udziałem nie tylko kadry kierowniczej Zakładów Aktywności Zawodowej, ale także niepełnosprawnych pracowników, którzy wystąpili w reklamach. A nie było to łatwe, bo kręcenie jednego, 30-sekundowego filmu zajmowało 8 godzin.
- Liczymy, że te reklamy pomogą naszego zakładowi - mówili Mariusz Buszta i Sławomir Janik z ZAZ w Woli Rafałowskiej.
Spoty reklamowe informują o profilu działalności każdego ZAZ-u m.in. o: pracy stolarskiej i artystycznej w Woli Żyrakowskiej, produkcji mebli oraz wyrobów z wikliny w Nowej Sarzynie, profesjonalnym cateringu w Jarosławiu, usługach hotelarskich w Rymanowie Zdroju, wynajmie sali na imprezy okolicznościowe w Woli Dalszej, a także drukarni cyfrowej w Maliniu oraz w Woli Rafałowskiej. Jako oddzielna, czyli ósma produkcja powstał także spot dla ZAZ-u w Starych Oleszycach, który specjalizuje się w niszczeniu dokumentów oraz produkcji podpałek.
- Wyjątkowość tych reklam przede wszystkim polega na tym, że do produkcji zostały zaangażowane autentyczne osoby na co dzień zatrudnione w ZAZ-ach - mówi Grzegorz Bogaczewicz, który realizował spoty. - W czasie produkcji spotu dla Jarosławia użyliśmy specjalnej, super szybkiej kamery. W uzyskanym obrazie widzimy spowolniony ruch niedostrzegalny dla ludzkiego oka. Także zastosowana grafika jest nietypowa – np. dla potrzeb promocji ZAZ-u w Maliniu stworzyliśmy wojnę w kosmosie.
Warto dodać, iż w niektórych reklamach, głosu użyczyła znana lektorka Krystyna Czubówna.
Kampania prowadzona jest w ramach projektu Inkubator Zakładów Aktywności Zawodowej Województwa Podkarpackiego, który realizuje Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu dzięki pieniądzom Europejskiego Funduszu Społecznego. Patronat medialny nad projektem mają Radio Rzeszów, podkarpackiepozarzadowe.pl oraz gospodarkaPodkarpacka.pl
ac