logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Jak potwierdza Aktualnościom samorząd województwa w przyszłym roku będą kontynuowane wszystkie programy stypendialne wspierające rozwój uzdolnionej młodzieży. Dyrektorzy szkół potwierdzają, że sytuacja ekonomiczna coraz większej liczby rodzin pogarsza się. Dlatego często muszą pomagać w zakupie komputerów, aparatów fotograficznych czy innych urządzeń niezbędnych do rozwoju uczniowskich pasji.

Jeśli w polskich szkołach ma wyrosnąć nowe pokolenie antykryzysowe to zdaniem nauczycieli uczniom trzeba stworzyć warunki do rozwoju pasji już na poziomie gimnazjum. Realizacja samego programu nauczania to za mało. A w tym muszą im pomóc zaradni dyrektorzy i nauczyciele których nie przeraża biurokracja związana na przykład z pisaniem wniosków o różnego rodzaju stypendia. W tej placówce z pomocy finansowej skorzystało już 10 rodzin. Opiekunka Ani szybko odkryła, w niej talent, który można rozwinąć w prosty sposób. Gimnazjalistka Ania obala mity, że na realizację uczniowskich pasji nie ma czasu bo dużo nauki, bo dużo przeszkód.

Podobnie jak gimnazjalistka Kasia, która już niczym mała nauczycielka trzy razy w tygodniu prowadzi Klub Zadania Domowego. Stypendystka Kasia nie tylko daje radość rodzicom ale nawet odciąża domowy budżet. Ta opowieść o rozwijaniu szkolnych pasji z pomocą nauczycieli musi być kontynuowana po zakończeniu gimnazjum tak jest na przykład w zespole szkół elektronicznych. Do tych badań potrzebna jest pomoc finansowa na zakup choćby stacji lutowniczej z ciepłym powietrzem za jedyne 700 złotych.