logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego a dokładnie wydziału pedagogiczno-artystycznego dostali od podkarpackiego samorządu budynek przy ulicy Towarnickiego w Rzeszowie. Prezent wart ponad 4 miliony złotych wymaga gruntownego remontu. Po jego zakończeniu studenci wreszcie będą mogli rozwinąć skrzydła na zajęciach.

Przekazanie budynku dla Uniwersytetu połączono z oficjalnym oddaniem do użytku wyremontowanych pomieszczeń gmachu znajdującego się po sąsiedzku. To tu przenieśli się urzędnicy marszałka i dzięki temu można było pomóc Uniwersytetowi.

W 47 pokojach odremontowanego budynku urzędu pracować będzie blisko 100 urzędników między innymi departamentu wspierania przedsiębiorczości rozwoju regionalnego oraz budżetu i finansów warunki poprawiły się dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Urzędnicy wyprowadzili się z budynku, którego wartość wyceniono na 4 miliony 200 tysięcy złotych, dziś oficjalnie przekazano go Uniwersytetowi. Po remoncie, na który uczelnia zarezerwowała około 700 tysięcy złotych rozwiążą się problemy lokalowe wydziału pedagogiczno-artystycznego.

Uniwersytet jak wszystkie uczelnie w kraju przeżywa problemy związane z niżem demograficznym i małym naborem. Na ile w tej sytuacji potrzebne są nowe nieruchomości? Rektor uczelni niczego nie chce przesądzać. Podkreśla, że rekrutacja jak w całej Polsce jest wydłużona do września. Liczy, że podania złoży jeszcze wiele osób, którym nie poszczęściło się na maturze i które w sierpniu zdawały egzaminy poprawkowe. Niezależnie od niżu uczelnia wciąż rozbudowuje swoją bazę. Oprócz tego obiektu centrum mikroelektroniki i nanotechnologii nową siedzibę ma mieć wydział medyczny. W sumie na lata 2008- 2013 uczenia pozyskała na różne projekty także badawcze rekordową kwotę 750 milionów złotych.