logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Rzeszów, Podkarpackie. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała do realizacji projekt centrum kongresowo-targowego, który ma znaleźć się w podrzeszowskiej Jasionce.Złożony przez samorząd województwa podkarpackiego projekt Budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego był .
Urząd Marszałkowski polecił RARR przedstawić trzy koncepcje obiektu. Pierwszą przygotowało Centrum Projektowe Miastoprojekt (komórka Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego). Przypomina on gmach Urzędu Marszałkowskiego – opracowany jest zresztą przez tę samą projektantkę. Koncepcja określana jest przez ekspertów jako konserwatywna. Kolejną opracowała znana rzeszowska pracownia MWM Architekci, przypomina konstrukcyjnie projekt kończonego właśnie terminala na rzeszowskim porcie lotniczym Jasionka. M.in. dach także ma być zrobiony z blachy. Trzecia jest w przygotowaniu.

- W ciągu dwóch tygodni chyba zapadnie decyzja, która koncepcja będzie wybrana – mówi Janusz Mroczka, dyrektor biura zarządu RARR. – Decyzja należy do zarządu województwa.

Nowocześnie wyglądająca koncepcja wcale nie będzie droższa – oczywiście bardziej kosztowne będą obliczenia, ale już sama konstrukcja będzie lekka. Realizacja drugiej koncepcji wymagać będzie użycia większej ilości betonu i zbrojeń, co także jest kosztem.

Obok centrum, na sąsiedniej działce może powstać hotel – podobne rozwiązania funkcjonują przy wielu lotniskach i w pobliżu takich inwestycji. Hotel będzie już inwestycją komercyjną.