logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Dwudziesty siódmy lipca 2012 roku. Kibice tę datę mają już zaznaczoną w kalendarzu. Wtedy to w Londynie rozpocznie się największe święto sportowe - czyli Igrzyska Olimpijskie. W tej chwili jedynym sportowcem z Podkarpacia pewnym udziału w Olimpiadzie jest tenisistka stołowa z Tarnobrzega Li Qian. Jednak marzących o udziale w igrzyskach jest więcej, z myślą o nich Urząd Marszałkowski uruchomił program "Kadra Olimpijska Województwa Podkarpackiego".

Igrzyska Olimpijskie - marzenie każdego sportowca. Liczy się nie tylko zwycięstwo, ale przede wszystkim udział! I o udział chodzi tym, którzy teraz obliczają niezbędne minima. Dla skoczka do wody Andrzeja Rzeszutka szansa otwiera się w zawodach Grand Prix, które odbędą się w lutym przyszłego roku właśnie w Londynie.

Tę szansę może zaprzepaścić nie forma sportowa, ale finanse. Z myślą o takich zawodnikach ruszył program "Kadra Olimpijska Województwa Podkarpackiego" - realizowany przez Urząd Marszałkowski. Programem objęto ośmioro zawodników z Podkarpacia. Lekka Atletyka - to Rafał Augustyn, Danuta Urbanik, Jakub Giża i Dawid Wolski. Skoki do wody - Andrzej Rzeszutek i Magdalena Chłanda. Żeglarstwo Aleksander Arian. Zapasy Mariusz Furgał. Łączne wsparcie to ponad 52 tys. zł. To mają być pieniądze, dzięki którym będzie szansa wyjechać - tak jak w przypadku skoczków do wody - na zawody Grand Prix do Londynu. Taką szansę ma także Magdalena Chłanda. Magda musi pracę na treningach umiejętnie godzić z pracą zawodową, dzięki której może sobie pozwolić na uprawianie sportu.

Program wsparcia utalentowanych sportowców w zamyśle ma być długofalowy i obejmować kolejne olimpiady letnie i zimowe. Olimpiada w Londynie rozpocznie się 27 lipca. Miejmy nadzieję, że do tenisistki stołowej Li Qian dołączy jeszcze ktoś z Podkarpacia.