logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Rzeszów ma już połączenie lotnicze ze Szczecinem. To najdłuższa trasa w Polsce. Lot trwa niecałe dwie godziny, dlatego przewoźnik liczy na zainteresowanie. Ale z pierwszego rejsu skorzystało tylko 12 osób, podczas gdy samolot ma 47 miejsc. W połowie października ten sam przewoźnik ma uruchomić połączenia do Wrocławia.

Pierwszy samolot ze Szczecina tuż po wylądowaniu w Jasionce został w powitany w nietypowy sposób. Przejechał przez bramą wodną, którą przygotowali strażacy. Pasażerów na pokładzie było niewielu, bo zaledwie dwunastu.

Lot na trasie Szczecin - Rzeszów to najdłuższe połączenie lotnicze w Polsce. Trwa półtorej godziny. Połączenia uruchomiono głównie z myślą o studentach, ale przewoźnik liczy, że z rejsów będą korzystac nie tylko oni. Za pierwszy lot na tej trasie pasażerowie zapłacili 150 zł. Później bilety będą jednak droższe. Cena wyjściowa to 195 złotych.

Eurolot uruchomił też połączenia do Wrocławia. Z powodu braku chętnych loty przesunięto na koniec października. Z kolei w połowie listopada rejsy do Warszawy uruchamia inna linia lotnicza - JetAir. Będzie to sześć kursów tygodniowo. Przewoźnik zapowiada, że za bielet w jedną stronę trzeba będzie zapłacić średnio 250 zł.