Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Tłum ludzi w kościele

 


 Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2022/2023 odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. To jednostka prowadzona przez powiat rzeszowski.

 

Kilka słów do uczniów skierował Stanisław Kruczek – członek zarządu województwa podkarpackiego:

 

Dynów i cała Dynowszczyzna jest bardzo ważnym miejscem, bo jest miastem subregionalnym. Leży w równych odległościach od Rzeszowa, Przemyśla i Krosna. Dlatego też, szkoła w Dynowie jest częstym wyborem młodzieży z pobliskich rejonów. Świadczy o tym już sama liczba uczniów szkoły średniej, czyli około tysiąc młodych osób, które korzystają z oferty dynowskiej szkoły – zaznaczył marszałek.  

 

Powodzenia w nowym roku szkolnym życzyła podkarpackim uczniom także wojewoda Ewa Leniart:

 

Stawiajcie sobie ambitne cele, które będziecie konsekwentnie realizować. I choć czasem trwa to bardzo długo, to jednak systematyczna praca na pewno zakończy się sukcesem – podkreślała wojewoda.

 

W wydarzeniu wzięli udział także podkarpaccy przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz służb mundurowych, jak i Podkarpacki Kurator Oświaty. Goście w swoich wystąpieniach życzyli uczniom wytrwałości w dążeniu do celów, licznych sukcesów i uśmiechu na co dzień.

 

Dzieci zadbały natomiast o część artystyczną, prezentując talenty wokalne. Po zakończeniu uroczystości był czas na pamiątkowe zdjęcia.

 

Na Podkarpaciu, w szkolnych ławach zasiądzie ponad 270 tysięcy uczniów, a w kraju nowy rok nauki - ponad 4 miliony.

Galeria zdjęć:

Autor testu: Kamil Dudzik

Kancelaria Zarzadu UMWP

Źródło zdjęć: Krystian Pasternak

PUW