Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Plecy mężczyzny w mundurze. Salutuje.

 


Przed budynkiem jednostki nr 2 na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej świętowali funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Po raz ostatni zaprezentował się także sztandar Rejonowej Komendy PSP. W uroczystościach wziął udział marszałek Władysław Ortyl.

Meldunek przyjmował st. bryg. Andrzej Marczenia, zastępca wojewódzkiego komendanta PSP. Mocną reprezentację miał Parlamentarny Zespół Strażaków z przewodniczącym Zbigniewem Chmielowcem na czele oraz wiceprzewodniczącą Krystyną Skowrońską i członkiem Fryderykiem Kapinosem. Wśród gości był również radny województwa Jan Tarapata, a także przedstawiciele służb mundurowych i samorządowcy. W tym roku swoją obecnością zaszczycili święto żołnierze amerykańcy za co szczególnie dziękował komendant powiatowy PSP mł. bryg. Łukasz Kapinos. 

Podczas uroczystości oficjalnie i zgodnie ze strażackim protokołem pożegnano sztandar Rejonowej Komendy PSP, który został przekazany w Mielcu 29 września 1996 roku. Po reorganizacji PSP związanej z reformą administracyjną w Mielcu powstała Powiatowa Komenda PSP, która od roku ma nowy sztandar.

Tradycyjnie nie zabrakło wyróżnień, odznaczeń państwowych, nagród, awansów na wyższe stopnie, życzeń i ciepłych słów od zaproszonych gości. Parlamentarzyści dziękowali za służbę w niezwykle trudnym okresie czyli w trakcie pandemii, a teraz podczas wojny na Ukrainie. Podkreślali zaangażowanie strażaków podczas masowego przyjazdu uchodźców do Polski. Poseł Zbigniew Chmielowiec dziękował za dodatkowe środki od samorządu województwa. Marszałek Władysław Ortyl zapewnił, że w dalszym ciągu samorząd wojewódzki będzie szukał możliwości wsparcia dla strażaków.

Dodatkowe środki które przekazujemy dla podkarpackich jednostek to większe poczucie bezpieczeństwa dla mieszkańców i dla przedsiębiorców w naszym regionie. To dla nas ma ogromne znaczenie. Dziękujemy wszystkim strażakom za wzorową służbę – dodał marszałek Władysław Ortyl.

Galeria zdjęć:

Autor tekstu i zdjęć:  Tomasz Leyko

Rzecznik Prasowy UMWP