Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

odznaki policyjne w pudełku

 


 

We wtorkowe południe, na placu apelowym oddziału prewencji Policji w Zaczerniu,  52  nowo przyjętych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie. W uroczystości wzięli udział: wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch,  wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, kadra kierownicza podkarpackiej policji oraz rodziny młodych funkcjonariuszy.

 

Wydarzenie rozpoczęło się od podniesienia flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu narodowego. Następnie do nowych funkcjonariuszy zwrócił się inspektor Jacek Maślanka, dowódca oddziału.  

 

Dzisiejsze ślubowanie wobec przełożonych i sztandaru jest świadomą deklaracją podjęcia służby w szeregach Policji oraz przypieczętowaniem służby Waszej życiowej decyzji. Rota ślubowania zobowiązuje Was do dbałości o społeczeństwo i porządek publiczny oraz do pomoc drugiemu człowiekowi. W codziennej służbie bądźcie przykładem dla innych obywateli.

 

W imieniu Zarządu Województwa Podkarpackiego głos zabrał wicemarszałek Piotr Pilch:

 

Zobowiązanie, które państwo podjęliście, to bardzo ważny i trudny wybór. Wybór na całe życie. To misja i posługa dla społeczeństwa, która jest bardzo niebezpieczna. Będziecie mieli do czynienia  na co dzień z wieloma zagrożeniami i trudnościami towarzyszącymi temu zwodami.  Bądźcie silni i wytrwali w swojej służbie. Pełnijcie ją w taki sposób, by społeczeństwo, przełożeni i rodziny były z Was dumne.

 

Wicemarszałek odczytał również fragment listu marszałka województwa Władysława Ortyla przygotowanego specjalnie na tę okoliczność.

 

Legitymacje służbowe nowi funkcjonariusze policji (18 kobiet i 34 mężczyzn) odebrali z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisława Sekuły, który również pogratulował i wyraził dumę z powodu przystąpienia do służby nowych policjantów.

 

Nowi funkcjonariusze za kilka dni wyjadą na szkolenie podstawowe, podczas którego będą zdobywać wiedzę teoretyczna i doświadczenie zawodowe. Po powrocie podejmą służbę w jednostkach policji garnizonu podkarpackiego.

 

Galeria zdjęć:

Pełna galeria zdjęć: Facebook | Ślubowanie nowo przyjętych policjantów garnizonu podkarpackiego

 

Autor tekstu: Natalia Mierzwa-Sowa

Kancelaria Zarządu

Autor zdjęć: Mateusz Romankiewicz

Biuro Prasowe UMWP