Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

ludzie na scenie

 


Autor Tekstu: Tomasz Leyko

Biuro Prasowe UMWP

Foto Polska Press

 

Województwo Podkarpackie otrzymało specjalne wyróżnienie podczas I Gali Gigantów Polska Press. Podkarpacie uhonorowano za szczególny wkład w organizację wszelakiej pomocy dla Ukrainy, po agresji putinowskiej Rosji na ten kraj.

 

Wyróżnienie odebrał marszałek Władysław Ortyl, obok Podkarpacia wyróżniono również m.in. województwa podlaskie i lubelskie. Pamiątkowe dyplomy wręczał Oleh Kuts - Chargé d'affaires Ambasady Ukrainy, który wielokrotnie podkreślał zasługi naszego regionu w pomocy Ukrainie. Uroczysta gala odbyła się w budynku Senator, dawnej siedzibie Banku Polskiego w Warszawie. Nagrody specjalne związane z wojną na Ukrainie otrzymała również TVP oraz PKP Intercity.

 

To kolejne wyróżnienie, które dostrzega nasze zaangażowanie w pomoc Ukrainie, która zbrodniczo została zaatakowana przez putinowską Rosję. Jest to wyróżnie dla wszystkich mieszkańców Podkarpacia, którzy od pierwszych chwil wojny ruszyli z pomocą w każdej z możliwych form. To wyraz wdzięczności dla ich poświęcenia i  zaangażowania- powiedział marszałek Władysław Ortyl po odebraniu nagrody.

 

Giganci Polska Press 2022 to wyjątkowa inicjatywa mająca na celu uhonorowanie inwestycji i przedsięwzięć o fundamentalnym znaczeniu dla bezpieczeństwa Polski. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest lider mediów regionalnych Polska Press Grupa. Gala Giganci Polska Press 2022 została objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów. Galę, ktorą relacjonowała TVP uświetnili występami  Kasia Cerekwicka, Krzysztof Cugowski i zespół Zakopower.

 

Zarząd Polska Press podkreśla, że organizatorom konkursu zależy na tym, aby nagrody były przyznawane w ścisłej korelacji z kontekstem wydarzeń 2022 roku. Decyzje w tym zakresie podjęła kapituła pod przewodnictwem redaktor naczelnej Polska Press - Doroty Kani. Tytuły Gigantów przyznano w siedmiu kategoriach. Otrzymali je: Wicepremier i Minister Rolnictwa Henryk Kowalczyk w kat. Bezpieczeństwo żywnościowe, prezes NBP Adam Glapiński w kat. Bezpieczeństwo finansowe, Mariusz Błaszczak Minister Obrony Nar. w kat. Bezpieczeństwo militarne, PKP S.A. w kat. Bezpieczeństwo technologiczne, PAIH w kat. Bezpieczeństwo gospodarcze, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i Klimatu Edwar Siarka w kat. Bezpieczeństwo ekosystemu oraz firma Orlen Synthos Green Energy w kat. Bezpieczeństwo energetyczne

 

Galeria zdjęć: