Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Zdjęcie grupy ludzi

 


Autor tekstu: Anna Magda

Autor zdjęć: Mateusz Romankiewicz

Biuro Prasowe UMWP 

 

Przedstawiciele samorządu województwa oraz pracownicy urzędu marszałkowskiego uczcili pamięć „Żołnierzy Wyklętych”. Organizatorami corocznych obchodów są: Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” oraz Zarząd Koła Strzeleckiego LOK działających przy urzędzie.

W uroczystości, która miała miejsce w urzędzie marszałkowskim uczestniczyli: członek zarządu Anna Huk, wiceprzewodniczący sejmiku województwa Jerzy Cypryś oraz przedstawiciele organizacji działających w urzędzie: Koła Strzeleckiego "Gryf" LOK i Organizacji Zakładowej NSZZ “Solidarność” Pracowników UMWP.

 

Zebranych powitał Paweł Rak przewodniczący urzędowej „Solidarności”:

 

Spotykamy się, by uczcić wszystkich żołnierzy poległych w walce o niepodległość. Jak wymowne są to obchody w obliczu zeszłorocznych wydarzeń. Chciałbym, żebyśmy, składając kwiaty, pomyśleli o wszystkich, którzy w tym momencie walczą o swoją niepodległość – mówił Paweł Rak.

 

Uczestnicy spotkania tradycyjnie odśpiewali hymn Polski oraz złożyli kwiaty i znicze przed tablicą pamiątkową w holu urzędu marszałkowskiego, przed salą audytoryjną im. płk. Łukasza Cieplińskiego.

 

Członek zarządu Anna Huk przypomniała, dlaczego ten dzień jest tak ważny:

 

Pamięć i tożsamość narodowa są bardzo ważne. A dzięki Państwu nasza narodowa historia nie zaginie. W tym miejscu symbolicznie oddajemy cześć polskim bohaterom, którzy podjęli walkę o jej wolność. Jest to okazja do złożenia hołdu niezłomnym patriotom, którzy zginęli za wolną Polskę – powiedziała Anna Huk.

 

Słowa do uczestników uroczystości skierował również Jerzy Cypryś, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego:

 

Patrząc na takich ludzi jak płk. Jerzy Ciepliński i inni Żołnierze Niezłomni możemy czerpać siłę do kreowania naszej teraźniejszości i przyszłości. Dziękuje bardzo za państwa zaangażowanie i pamięć o bohaterach narodowych – mówił.

 

Galeria zdjęć: