Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


 

Uczniowie, Nauczyciele i Wychowawcy

ze Szkół Województwa Podkarpackiego

 

Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy,

Drogie Dzieci, Kochana Młodzieży,

           Zakończenie Roku Szkolnego to ważne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka.

Drodzy Uczniowie, dziś kończycie kolejny rok swojej nauki, dlatego serdecznie gratuluję Wam awansu do kolejnych klas i szkół. Jest to radosny czas rozpoczynający przerwę wakacyjną, podczas której możecie nabrać sił przed kolejnymi etapami Waszej edukacji.

           Wakacje to czas odpoczynku od szkoły i codziennej nauki, na który z upragnieniem czekacie cały rok. Dlatego z radością korzystajcie z pięknego lata, pamiętajcie jednak o odpowiedzialności, abyście mogli wrócić za dwa miesiące w pełnym zdrowiu do swoich szkół.

           W tym wyjątkowym dniu, pragnę skierować także słowa podziękowania do nauczycieli.

Drodzy Nauczyciele, młodzież jest sercem systemu edukacji. Młodzi ludzie szukają autorytetów oraz informacji o świecie, dlatego tak ważna jest Wasza rola w ich życiu. Praca nauczyciela jest nie tylko wymagająca, niezwykle odpowiedzialna, ale jednocześnie bardzo stresująca.

           Pragnę podziękować całej kadrze naukowo-dydaktycznej z Podkarpacia za ciężką pracę na rzecz młodego pokolenia i fachowe przekazywanie wiedzy. Drodzy nauczyciele, życzę Wam równie udanego wypoczynku, ale i tak potrzebnego spokoju i wyciszenia.

           Mam nadzieje, że nadchodzące wakacje będą czasem spędzonym na czynnościach i aktywnościach, które przyniosą radość oraz odpoczynek. Raz jeszcze życzę wszystkim – dzieciom, młodzieży oraz pracownikom oświaty, aby te dwa miesiące były udane i spędzone w przyjaznej atmosferze, po upływie których wrócicie do swoich szkół w pełni energii oraz spragnieni nowych wyzwań.

Z poważaniem
Władysław Ortyl
Marszałek Województwa Podkarpackiego

 

Do pobrania:

List Marszałka na zakończenie roku szkolnego (plik pdf, rozmiar 63,2 KB)