Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


 Uczniowie, Nauczyciele,

Pracownicy podkarpackich szkół

oraz Rodzice 

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

 

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2022/2023 pragnę życzyć Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom szkół oraz Rodzicom, aby był to radosny i pomyślny czas, by entuzjazm po letnich miesiącach wypoczynku oraz wakacyjna energia jeszcze długo towarzyszyły Wam w tej pięknej, ale i wymagającej przygodzie, jaką jest zarówno zdobywanie, jak i przekazywanie nauki.

Uczniom podkarpackich szkół życzę, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej nauki, licznych sukcesów, zdobywania nowych umiejętności oraz poszerzania wiedzy i kompetencji, ale także tego, aby wśród wielu obowiązków udało się Wam wygospodarować przestrzeń do realizacji własnych pasji, odkrywania swoich talentów, a także budowania dobrych relacji z kolegami i umacniania przyjaźni.

Życzę Wam, abyście umieli spojrzeć na zdobywanie wiedzy nie jak na przykry obowiązek, ale jak na ciekawą przygodę, która jednocześnie pozwoli Wam wybrać w przyszłości odpowiedni zawód i rozwijać dalej swoje talenty.

Samorząd Województwa Podkarpackiego dokłada wszelkich starań, aby zapewnić Wam jak najlepsze warunki do realizacji Waszych pasji. Prowadzimy programy stypendialne  dla uczniów i studentów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Nasze wsparcie kierujemy także do młodych ludzi uzdolnionych sportowo lub artystycznie. Każdego roku na te cele przeznaczamy około 6 milionów złotych. Już niedługo zostanie otwarte Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz”, w którym interaktywne wystawy pozwolą w ciekawy sposób poszerzać Waszą wiedzę i zachęcać do odkrywania tego, co do tej pory było Wam nieznane.

W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego składam również życzenia wszystkim podkarpackim Nauczycielom, aby niezwykle odpowiedzialna i wymagająca praca dawała Państwu satysfakcję oraz przynosiła spełnienie. Przekazywanie wiedzy młodym ludziom ma ogromny wpływ na kształt i przyszłość naszego kraju, o czym sami najlepiej Państwo wiedzą. Dziękuję zatem za Państwa starania oraz życzę, aby zawód nauczyciela był szanowany i doceniany.

Rodzicom pragnę życzyć, aby wejście w tryb „szkolnych obowiązków” odbyło się sprawnie, a edukacyjne sukcesy dzieci przynosiły radość i dawały poczucie dumy. Niech współpraca ze szkołami układa się jak najlepiej i służy dzieciom oraz młodzieży w ważnym procesie edukacji.

Wszystkim Państwu – Nauczycielom, Uczniom, Pracownikom szkół oraz Rodzicom – życzę pomyślności na nadchodzące miesiące! Te życzenia szczególne kieruję do Uczniów z Ukrainy, którzy rozpoczną na Podkarpaciu kolejne miesiące nauki. Wierzę, że będziecie się dobrze u nas czuli, a nauka nie sprawi Wam problemów.

 

Z poważaniem

Władysław Ortyl

Marszałek Województwa Podkarpackiego

 

Do pobrania:

List marszałka z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023 (plik pdf, rozmiar 100 KB)