logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps pazdziernik 160

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

W sobotę 19 maja zapraszamy do odwiedzenia naszych jednostek kultury, które z okazji XIII Europejskiej Nocy Muzeów przygotowały w całym województwie mnóstwo atrakcji. Będzie można m.in. zobaczyć niedostępne zwykle miejsca, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w stylu retro, wziąć udział w spektaklach, spotkaniach z autorami książek, warsztatach, malowaniu twarzy, rysowaniu portretów. Co i gdzie się dzieje - podajemy w linkach do stron poszczególnych jednostek. Zapraszamy!

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej

W Nocy Muzeów 2018 pomiędzy godziną 19.00 a 24.00 będzie można zwiedzać Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej oraz jego oddziały: Muzeum Dzwonów i Fajek oraz Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Zwiedzających zapraszają również pozostałe przemyskie muzea oraz Dom Ukraiński w Przemyślu. 

W trakcie tego świątecznego wieczoru zobaczyć będzie można nie tylko wiele wystaw stałych i czasowych, ale również specjalnie przygotowane pokazy, występy oraz wziąć udział w warsztatach i prezentacjach.

http://mnzp.pl/pl/node/724

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie  

W programie m.in. zwiedzanie niedostępnych na co dzień magazynów, a także spotkanie z Moniką Śmigielską, autorką książki : „Kuchenny Kredens” i bloga, poświęcone tradycji polskiej kuchni okresu międzywojennego. Będzie też można wykonać pamiątkowe zdjęcia w stylu retro z użyciem rekwizytów i elementów stroju.

http://www.wimbp.rzeszow.pl/aktualnosci/art,3248,noc-wojewodzkiej-i-miejskiej-biblioteki-publicznej-w-rzeszowie-dn-19-05-2018-r-zaproszenie.html

 

Muzeum Polaków Ratujących żydów w Markowej

Po raz pierwszy w tym roku publiczność zgromadzona na markowskiej Nocy Muzeów w dniu 19 maja będzie miała okazję obejrzenia zakończonej niedawno inwestycji wokół budynku w postaci Sadu Pamięci. Jego aranżacja inspirowana jest Ogrodem Sprawiedliwych na terenie Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie oraz ściśle nawiązuje do jednej z pasji Józefa Ulmy, jaką było sadownictwo.

https://muzeumulmow.pl/pl/aktualnosci/noc-muzeow-w-markowej/

 

Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu - Noc w Galerii

Wystawy, filmy, wieczorne rozmowy o sztuce.

http://www.bwaprzemysl.pl/

 

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

W czasie Nocy Muzeów skansen proponuje spotkanie z niezwykłym, przybliżającym tajemnicę struktury wszechświata malarstwem Kingi Koluszek oraz spektakl "Wieczór Trzech Króli" Williama Szekspira w reżyserii Grzegorza Wójcickiego w wykonaniu grupy teatralnej działającej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej.

http://www.muzeumkolbuszowa.pl/wydarzenia-menu/imprezy/814-noc-muzeow-2018

 

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

W maju Pałac Biskupi otwiera swoje bramy nieco szerzej i zaprasza wszystkich gotowych do odkrycia jego tajemnic. W programie m.in. Kiermasz Sztuki, Trio Familijnego, akcja portretowania Wielki Album Krośnieński i koncert zespołu Holeviaters.

http://www.muzeum.krosno.pl/wydarzenia/217.html

 

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie

Wśród atrakcji m.in. historie klockami budowane II – wystawa klocków LEGO. Obowiązują bilety promocyjne. A także Elegancka Niepodległa - prezentacja akcesoriów damskiej mody z dwudziestolecia międzywojennego

http://nocmuzeow.muzeum.rzeszow.pl/

 

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

W programie m.in. musical „A TY…?” – komedia z elementami czarnego humoru w wykonaniu

Katolickiego LO i Gimnazjum w Krośnie, finalistów 23. krośnieńskiego przeglądu „Blaga” 2017. A także

Odcienie" - recital poetycki Alicji Tanew.

http://www.muzeumzarnowiec.pl/

 

Będziemy też w PZL Mielec, gdzie promować będziemy Fundusze Europejskie. PZL rzadko otwiera swoje bramy więc z tego zaproszenia warto skorzystać. Promocja odbywać się będzie pod hasłem Fundusze Europejskie – Podkarpackie korzysta.

http://www.pzlmielec.pl/jubileusz-pzl-mielec/wieczor-w-pzl-mielec/
 

M.Konopka
BP UMWP

 

Statystyka

Odwiedza nas 524 gości oraz 0 użytkowników.