logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

 

Na Podkarpacie przyjechali dyplomaci z krajów, których przedstawicielstwa znajdują się w Polsce. Szefów Misji Dyplomatycznych powitali wspólnie w urzędzie marszałkowskim wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz – Śmigielska, marszałek Władysław Ortyl oraz wiceprezydent Stanisław Sienko. Z wizytą przyjechało kilkudziesięciu dyplomatów m.in. z Kanady, Wenezueli, Argentyny, Chile, Szwajcarii, Niemiec, Hiszpanii, Luksemburga, a także z Kuby.

Witając ambasadorów wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska zachęcała do poznawania turystycznych walorów naszego regionu, mówiła też o najważniejszych inwestycjach, a także o potencjale, jakim są młodzi, wykształceni ludzie.

Nie możemy zapominać o ogromnym potencjale naszych mieszkańców. Dwie podkarpackie uczelnie publiczne – Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, a także świetnie oceniane w krajowych rankingach uczelnie niepubliczne kształcą wysoko wykwalifikowaną kadrę. Połączenie innowacyjnej gospodarki z kapitałem intelektualnym jest naszym ogromnym atutem – powiedziała wojewoda M. Chomycz-Śmigielska.

Do poznawania Podkarpacia zachęcał dyplomatów także marszałek Władysław Ortyl, który  powiedział, że liczy na to, iż pobyt ambasadorów – choć krótki – pozwoli im poznać wszystkie atuty naszego regionu.

Podkarpackie to miejsce, gdzie cenimy naszą bogatą historię, kulturę i tradycje. Jednocześnie odważnie spoglądamy w przyszłość. Stawiamy głównie na rozwój szeroko pojętych innowacji, zwłaszcza w przemyśle lotniczym. Wiemy, jak postęp i rozwój nowoczesnych technologii może zmieniać rzeczywistość wokół nas. Przykładem tego są prężnie działające firmy z branży lotniczej, które tworzą miejsca pracy i są nośnikiem nowatorskich rozwiązań technologicznych – mówił marszałek W. Ortyl.

Ambasadorów powitał również wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko, który mówił o walorach stolicy Podkarpacia.

Rzeszów jest miastem szeroko otwartym na świat, aspirującym do miana dynamicznego ośrodka innowacyjnego przemysłu oraz międzynarodowej komunikacji i współpracy. Przemawia za tym m.in. korzystne położenie stolicy Podkarpacia, w tym bliskość granicy ze Słowacją i Ukrainą oraz lotnisko – powiedział wiceprezydent S. Sienko.

Dyrektorzy promocji z urzędu miasta i urzędu marszałkowskiego w krótkich prezentacjach przedstawili gościom, jakim potencjałem gospodarczym, kulturowym i przyrodniczym dysponuje Podkarpacie. Ambasadorzy będą się o tym wszystkim mogli sami przekonać. W czasie trzydniowego pobytu w naszym województwie dyplomaci odwiedzą Rzeszów, Łańcut, Blizne, Sanok, Arłamów i Przemyśl. Zobaczą zarówno gospodarcze, jak i turystyczne oblicze naszego regionu.

Wizyta odbywa się w ramach cyklicznych podróży ambasadorów po województwach naszego kraju. Dyplomaci odwiedzają wybrane przez siebie regiony Polski zapoznając się z ich kulturą, tradycjami, a także z gospodarczymi osiągnięciami. Poprzedni raz gościliśmy dyplomatów na Podkarpaciu  w lipcu 2009 roku.

Monika Konopka
fot. Michał Mielniczuk
biuro prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 528 gości oraz 0 użytkowników.