Otwórz/zamknij mapę strony

Jak się zaszczepić przeciwko COVID-19?

Załatw sprawę bez wychodzenia z domu. Lista niezbędnych telefonów i adresów e-mail do załatwienia spraw urzędowych.

180914 hepatoTrwają IV Rzeszowskie Dni Hepato-Gastroenterologiczne. Organizatorami wydarzenia, na którym gromadzą się specjaliści z Polski, a w tym roku także z Ukrainy są: Klinika Gastroenterologii i Hepatologii z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

 Komitetowi naukowemu przewodniczy Prof. Krzysztof Gutkowski z Klinicznego Szpitala nr 1 w Rzeszowie. Honorowym patronatem Dni Hepato-Gastroenterologiczne objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Miasto Rzeszów oraz Uniwersytet Rzeszowski. Doroczne spotkanie odbywa się w Filharmonii Podkarpackiej. W imieniu Marszałka Władysława Ortyla, podczas otwarcia, głos zabrał Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia.

- To już czwarty raz kiedy możemy gościć na naszej podkarpackiej ziemi tak znakomitych specjalistów reprezentujących niezwykle ważną specjalizację. Rzeszów w końcu ma na Uniwersytecie wydział lekarski, którego studenci mogą się od Państwa wiele nauczyć. Cieszę się, że to właśnie tu, w Rzeszowie odbywają się tak istotne inicjatywy w zakresie medycyny. Życzę owocnych spotkań. Podkarpackie jest piękne i niezwykle atrakcyjne turystycznie, ale to również miejsce innowacji i nowych technologii – podsumował Stanisław Kruczek.

 

Mateusz Witczuk Kancelaria Zarządu

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego