logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 18 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

190214 pogrzeb10 lutego br. zmarł ksiądz Eugeniusz Dryniak. Był proboszczem parafii św. Józefa Rzemieślnika w Nowym Zagórzu, w latach 80-tych opozycjonistą i kapelanem Solidarności. Za opozycyjną działalność został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzeniu Polski. W ostatniej drodze kapłanowi towarzyszyli duchowni, parafianie, przedstawiciele solidarności, parlamentarzyści i samorządowcy. Zarząd województwa reprezentowała Maria Kurowska.

Wkrótce pierwsi pacjenci będą mogli być leczeni przy użyciu nowego, specjalistycznego sprzętu w salach Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. To kolejny przykład dobrze ulokowanego dofinansowania z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

190204 21bspPułkownik Dariusz Lewandowski stanął na czele 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Dotychczasowy dowódca, gen. Ryszard Pietras przeniósł się do Krakowa, gdzie będzie pełnił funkcję zastępcy Dowódcy Centrum Operacji Lądowych – Dowództwa Komponentu Lądowego. W „zmianie warty” na rzeszowskim rynku uczestniczyli żołnierze Brygady, samorządowcy oraz mieszkańcy miasta.

190201 strazOsiem wozów strażackich, łódź, dwa quady, dwa agregaty prądotwórcze i pompa do wody zanieczyszczonej o dużej wydajności, to sprzęt jaki trafi do jednostek straży pożarnej z podkarpacia. Zakup tej ostatniej współfinansował samorząd województwa. Pompa znajdzie się na wyposażeniu  powiatowej straży pożarnej z Mielca. W uroczystości przekazania sprzętu uczestniczył marszałek Władysław Ortyl.

Marszalek Władysław Ortyl był dziś gościem sesji rady gminy Czermin. Głównym tematem była ponownie sprawa budowy obwodnicy północnej Mielca, która ma przebiegać przez gminę. Nie zgadza się na to część mieszkańców miejscowości Trzciana, gdzie nowa droga będzie "przecinać" gminę.

Podkategorie

Samorząd Województwa Podkarpackiego z zakresu ochrony zdrowia realizuje następujące zadania:

 

  1. prowadzi sprawy związane z tworzeniem, przekształcaniem lub likwidacją publicznych zakładów opieki zdrowotnej,
  2. nadzór nad podległymi zakładami opieki zdrowotnej,
  3. realizacja zadań z zakresu medycyny pracy wynikających z ustawy o służbie medycyny pracy,
  4. nadzór nad realizacją programów zdrowotnych wykonywanych przez zakłady opieki zdrowotnej,
  5. podejmowanie inicjatyw na rzecz promocji zdrowia,
  6. organizowanie trybu postępowania w sytuacjach nadzwyczajnych zagrożeń (epidemie itp.),
  7. współpraca z lokalnymi samorządami zawodów medycznych w zakresie ustalania zakładów opieki zdrowotnej, uprawnionych do prowadzenia staży podyplomowych lekarzy, lekarzy stomatologów, pielęgniarek i położnych oraz organizacja i zapewnienie odbycia stażu podyplomowego dla osób mających stałe miejsce zamieszkania na obszarze województwa podkarpackiego, absolwentów studiów lekarskich i lekarsko-stomatologicznych, szkół pielęgniarskich i szkół położnych, zamierzających wykonywać zawód na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej

Zobacz więcej ...

Statystyka

Odwiedza nas 392 gości oraz 0 użytkowników.