logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

180223 l.kornakZ wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci śp. LESŁAWA KORNAKA - wieloletniego dyrektora Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Aż dziewięć razy stawali na najwyższym podium, po złote medale Mistrzostw Europy 2017. Do tego „dorzucili” jeszcze srebrny i brązowy krążek oraz tytuły Wicemistrza i II Wicemistrza Europy. To właśnie  najnowsze osiągniecia Zespołu tańca nowoczesnego T-8 z Rzeszowa, który na ostatnich Mistrzostwach Europy, organizowanych przez World Artistic Dance Federation w Warszawie, znokautował rywali. Do gratulacji dla tancerzy oraz trenerów T-8  przyłączył się marszałek  Władysław Ortyl, który przyjął u siebie Mistrzów Europy.

180220 przestRozpoczął się „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Jego podkarpacka inauguracja odbyła się 19 lutego w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie zorganizowano IV Wojewódzką Konferencję ”Międzyinstytucjonalne działania pomocowe – w przestrzeni wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości dla osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadkom oraz osobom im najbliższym”.

Jubileuszowa, bo 20. edycja konferencji Europa Karpat zgromadziła dziś w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej ponad 200 osób. Byli parlamentarzyści Europy Środkowej i Wschodniej, posłowie do Parlamentu Europejskiego oraz przedstawiciele rządów państw obszaru karpackiego. Polski rząd reprezentowali ministrowie Jerzy Kwieciński, Jacek Czaputowicz i Andrzej Adamczyk. Na sali nie zabrakło przedstawicieli samorządów, uczelni oraz organizacji pozarządowych. Był też Władysław Ortyl, marszałek Podkarpacia,  wojewoda podkarpacki, zarząd województwa, przewodniczący sejmiku oraz radni województwa.

180214 scaleniaCzłonek Zarządu Województwa Podkarpackiego – Piotr Pilch, spotkał się dziś z dyrektorami i pracownikami Podkarpackiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie, by pogratulować im osiągnięć zdobytych podczas XLI Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Prac Scaleniowych, zorganizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współudziale Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

180210 forumW Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce rozpoczęło się II Ogólnopolskie Forum Samorządów. To wydarzenie z udziałem posłów i senatorów, samorządowców, ministrów, przedstawicieli rządu RP, ludzi świata biznesu, gości z Polski i zagranicy. 

Podkategorie

Samorząd Województwa Podkarpackiego z zakresu ochrony zdrowia realizuje następujące zadania:

 

  1. prowadzi sprawy związane z tworzeniem, przekształcaniem lub likwidacją publicznych zakładów opieki zdrowotnej,
  2. nadzór nad podległymi zakładami opieki zdrowotnej,
  3. realizacja zadań z zakresu medycyny pracy wynikających z ustawy o służbie medycyny pracy,
  4. nadzór nad realizacją programów zdrowotnych wykonywanych przez zakłady opieki zdrowotnej,
  5. podejmowanie inicjatyw na rzecz promocji zdrowia,
  6. organizowanie trybu postępowania w sytuacjach nadzwyczajnych zagrożeń (epidemie itp.),
  7. współpraca z lokalnymi samorządami zawodów medycznych w zakresie ustalania zakładów opieki zdrowotnej, uprawnionych do prowadzenia staży podyplomowych lekarzy, lekarzy stomatologów, pielęgniarek i położnych oraz organizacja i zapewnienie odbycia stażu podyplomowego dla osób mających stałe miejsce zamieszkania na obszarze województwa podkarpackiego, absolwentów studiów lekarskich i lekarsko-stomatologicznych, szkół pielęgniarskich i szkół położnych, zamierzających wykonywać zawód na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej

Zobacz więcej ...

Statystyka

Odwiedza nas 715 gości oraz 0 użytkowników.