Otwórz/zamknij mapę strony

Jak się zaszczepić przeciwko COVID-19?

Załatw sprawę bez wychodzenia z domu. Lista niezbędnych telefonów i adresów e-mail do załatwienia spraw urzędowych.

Miniatura artykułuJuż w najbliższą sobotę 9 października o godz. 19. zapraszamy do Krosna na wyjątkowe wydarzenie -  Drone Show. Pokaz dronów odbywający się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w 2021 r. to wyjątkowe widowisko, który zapewni widzom niezapomniane wrażenia. Będzie to jedyne takie show w Polsce!

Podniebna prezentacja regionu

Na lotnisku w Krośnie w niebo wyruszy aż 100 bezzałogowych statków powietrznych, które zabiorą widzów w niezapomnianą podróż po Podkarpaciu.
Zapraszamy serdecznie do Krosna by obejrzeć pokaz na żywo. Dla tych z Państwa, którzy nie będą mogli być z nami na miejscu zaplanowana została transmisja w internecie (fanpage: Odmienione Podkarpackie na Facebooku i kanał Odmienione Podkarpackie na YouTube).

Dodatkowy event dla fanów motoryzacji 

Dodatkową atrakcją będzie niespodzianka dla miłośników wyścigów samochodowych! Odbędzie się bowiem prezentacja  zawodników Automobilklubu Małopolskiego Krosno po finałowych rundach Mistrzostw Polski, przeprowadzonych podczas 18. Wyścigu Górskiego PRZĄDKI-VALVOLINE.

Pokazowi Dron Show towarzyszyć będzie prezentacja zawodników Automobilklubu Małopolskiego Krosno po finałowych rundach Mistrzostw Polski, przeprowadzonych podczas 18. Wyścigu Górskiego PRZĄDKI

Samochody zawodników zostaną ustawione w bezpośrednim sąsiedztwie strefy publiczności w godzinach 18:30-19:30. Każdy kto przybędzie na Dron Show będzie miał okazję zapoznać się z budową samochodu wyścigowego, porozmawiać z zawodnikami oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia. Zawodnikami, którzy zaprezentują swoje samochody będą Karol Krupa, Szymon Piękoś oraz Jakub Ulanowski.

Ważna wskazówka dla widzów UWAGA: Wejście na pokaz  planowane jest od strony ul. Kaczorowskiego!

Informacje organizacyjne

Strefa publiczności przeznaczona dla osób, które przybędą na pokaz dronów będzie zlokalizowana na terenach strefy inwestycyjnej znajdującej się przy ul. Kaczorowskiego. Strefa będzie znajdować się mniej więcej w połowie długości ul. Kaczorowskiego, na wysokości łącznika z ul. Lotników obok firm LAMINEX oraz ECOLINE. Teren strefy publiczności zostanie oświetlony przez wozy jednostki OSP Krosno-Turaszówka, które dodatkowo będą tak umiejscowione, aby jednocześnie wyznaczyć początek i koniec strefy.

Na wydarzenie będzie można przybyć samochodem. Wjazd na ul. Kaczorowskiego od ul. Lotników będzie możliwy od strony ul. Zręcińskiej oraz ul. Słonecznej (Osiedla
R. Traugutta oraz dzielnicy Suchodół). Na czas wydarzenia na ul. Kaczorowskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy zgodnie z przedstawionym schematem. Prawy pas będzie służył do komunikacji dla samochodów osobowych, natomiast na lewym pasie będzie można zaparkować swój samochód. Wyjazd z terenu wydarzenia będzie możliwy łącznikiem ul. Kaczorowskiego z ul. Lotników.

Do pobrania mapka strefy dla publiczności, uwzględniająca zmianę organizacji ruchu.

Prosimy wszystkich, którzy będą chcieli wziąć udział w pokazie o przybycie na miejsce wydarzenia co najmniej 30 minut wcześniej (pokaz zaplanowany jest na godzinę 19:00). Mając na uwadze specyfikę pokazu, drony będą ustawione w ten sposób, aby tworzone przez ich napisy oraz figury były widoczne właśnie z wyznaczonej strefy publiczności. Przybycie na miejsce odpowiednio wcześniej pozwoli na spokojne zaparkowanie samochodu oraz przejście do strefy publiczności.

Joanna Sowa

Urząd Miasta Krosno

Sylwia Tęcza

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego