Otwórz/zamknij mapę strony

Jak się zaszczepić przeciwko COVID-19?

Załatw sprawę bez wychodzenia z domu. Lista niezbędnych telefonów i adresów e-mail do załatwienia spraw urzędowych.

Miniatura artykułuZarząd Województwa Podkarpackiego rozpoczyna konsultacje społeczne Regionalnej Strategii Innowacji na lata 2021-2030 (RSI WP), stanowiący doprecyzowanie Strategii rozwoju województwa – Podkarpackie 2030 w obszarze rozwoju innowacyjności i konkurencyjności podkarpackiej gospodarki, jak również kształcenia kadr. RSI WP wyznaczać będzie tym samym kierunki polityki Samorządu Województwa w powyższych zakresach. 

 Jest to strategia ukierunkowująca wydatkowanie środków na rozwój gospodarczy pochodzących z budżetu województwa i środków unijnych, w ramach której zidentyfikowane i opisane zostały regionalne inteligentne specjalizacje. RSI WP jest dokumentem, który umożliwi Zarządowi Województwa wykazanie wypełnienia warunkowości podstawowej, a tym samym umożliwienie wydatkowania środków w ramach Priorytetu 1 programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027. Dlatego też tak ważne jest opracowanie dokumentu, który jak najpełniej uwzględniać będzie potrzeby  gospodarki województwa i wyznaczać kierunki jej rozwoju w perspektywie do 2030 r.

Konsultacje RSI WP prowadzone będą w okresie od 5 sierpnia do 20 września na terenie całego województwa. Informacje na temat planowanych konferencji konsultacyjnych publikowane będą na stronie RSI. Zgłoszeń na poszczególne spotkania konsultacyjne można dokonywać poprzez link: Konsultacje RSI.

Poniżej zamieszczony został projekt Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Podkarpackiego przyjęty przez Zarząd Województwa Podkarpackiego w dniu 3 sierpnia 2021 r. oraz link do formularza do zgłaszania uwag do powyższego dokumentu (Formularz zgłaszania uwagi RSI).

Termin do zgłaszania uwag upływa 20 września 2021 r.

fepr pl podk ueefrr

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego