Miniatura artykułuWicemarszałek Piotr Pilch był gościem specjalnym XXV Sesji Rady Gminy Kamień, która odbyła się 16 czerwca. Spotkanie z radnymi było okazją do przekazania dobrych wieści, przyznanym dofinansowaniu w wysokości ponad 2,8 mln zł na budowę domu kultury w gminie. Decyzję podjął Zarząd Województwa Podkarpackiego  w ramach działania 4.4 kultura w RPO WP 2014-2020.

 

Wicemarszałek województwa dziękował za dobrą współpracę władzom gminy, szczególnie wójtowi Ryszardowi Bugielowi oraz sekretarzowi Jerzemu Bednarzowi.

W czasie wizyty wicemarszałek wręczył nagrody zwycięzcom Szkolnego Zdalnego Konkursu Cukierniczego „Tort dla mamy” zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 3 im. Tadeusza Rylskiego w Rzeszowie wraz z Zespołem Szkół im. św. Stanisława Kostki w Kamieniu.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół branżowych – kształcących się w zawodzie cukiernika. Zadaniem konkursu było wykonanie tortu – wyrobu z ciasta biszkoptowego o dowolnym kształcie i dowolnej wielkości. Wyróżnieni uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody w postaci upominków.

Wicemarszałek Piotr Pilch uczestniczył także w uroczystym wręczeniu medali za długoletnie pożycie małżeńskie, nadanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę jubilatom świętującym 50-lecie małżeństwa.

Tekst: Michał Hubala

Kancelaria Zarządu UMWP 

Foto: Urząd Gminy Kamień