Miniatura artykułuWesoło, muzycznie, kolorowo i radośnie, ale także dostojnie i poważnie, tak wyglądało spotkanie Pierwszej Pary Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser – Dudy z najmłodszymi z całej Polski w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Po raz kolejny prezydencka para gościła młodych i najmłodszych obywateli, aby tuż przez rozpoczęciem wakacji przypomnieć o tym, że najważniejszym ich elementem jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

 

 W spotkaniu w ogrodach wzięli także udział młodzi mieszkańcy Podkarpacia. Gośćmi Prezydenckiej Pary byli uczniowie Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie wraz z dyrektorem szkoły Elżbietą Telesz, wicedyrektorem Martą Wojtowicz-Błąd oraz nauczycielami.

Prezydencka para chętnie pozowała z młodymi gośćmi do zdjęć, a aby zadbać o dobre skojarzenia najmłodszych zaprosiła do udziału w wydarzeniu Viki Gabor, zwyciężczynię Eurowizji Junior w 2019 roku, która jest jednocześnie ambasadorką akcji „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”.

W ogrodach Pałacu Prezydenckiego dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji. Były zajęcia i pokazy uświadamiające, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia. Swoją wiedzą z najmłodszymi podzielili się policjanci, ratownicy GOPR, strażacy i inni profesjonaliści, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo – także najmłodszych obywateli. Niewątpliwą gratką były pokazy w wykonaniu komandosów z jednostki GROM, którzy zaprezentowali pojazd pancerny – platformę szturmową wyposażoną w dwie tarcze balistyczne, produkcji jordańskiej, ofiarowany Prezydentowi RP przez Króla Jordanii.

To był super dzień  – podkreślają zgodnie uczniowie z Podkarpacia, którzy byli  w Warszawie.  

Poza dobrą zabawą i nauką o tym, jak bezpiecznie cieszyć się wakacjami, spotkanie było także okazją do uhonorowania młodych bohaterów. Prezydent Andrzej Duda wręczył Medal za Ofiarność i Odwagę 14-letniemu Bartoszowi Mączce, który udzielił pomocy kierowcy autobusu i zapobiegł wypadkowi, w którym mogliby ucierpieć pasażerowie. Andrzej Duda wyróżnił także dzieci, 13-letnia Zosię, 9-letniego Kacpra i 7-letniego Janka, które wykorzystując numer alarmowy 112 przyczyniły się ratowania życia innych ludzi. 

Aleksandra Gorzelak – Nieduży

Biuro Prasowe UMWP

Foto UMWP