Miniatura artykułu„Pańska służba zawsze była potwierdzeniem pańskich wysokich kwalifikacji, profesjonalizmu i doświadczenia, a współpraca z panem była prawdziwą przyjemnością i zachodziła na najwyższym poziomie” – tymi słowami marszałek Władysław Ortyl żegnał odchodzącego na emeryturę gen. Henryka Moskwę. Po ponad trzy letniej służbie Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie przeszedł w stan spoczynku.

 

 W skromnych, ze względu na trwający stan pandemii uroczystościach, oprócz marszałka udział wzięła także Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. Marszałek Władysław Ortyl na spotkaniu podziękował komendantowi za dotychczasową służbę:

W związku z przejściem na emeryturę, pragnę złożyć panu serdeczne podziękowania za dotychczasową, niełatwą i rzetelną pracę na rzecz podkarpackiej Policji oraz za oddaną służbę na rzecz województwa podkarpackiego. Dziękuję za to, że praca w Policji nie była dla pana jedynie wypełnianiem służbowych obowiązków, a wielką pasją, której się Pan poświęcił. Dzięki pańskiej służbie mieszkańcy Podkarpacia mogą dziś czuć się bezpieczniej, mając nadzieję na spokojne życie bez przestępstw, przemocy i aktów agresji – mówił marszałek.

Marszałek Ortyl zwrócił uwagę, że Podkarpackie jest dziś miejscem bezpiecznym:

To właśnie między innymi dzięki Pańskiemu zaangażowaniu w pracę, podkarpackie może poszczycić się dziś jednym z najniższych wskaźników przestępczości w kraju. Odnotowujemy znaczący spadek przestępczości kryminalnej. Zwiększa się skuteczność walki z przestępczością ekonomiczną i narkotykową, poprawia się także bezpieczeństwo na drogach – powiedział, podkreślając, że to dzięki komendantowi, policjanci na Podkarpaciu cieszą się dużym szacunkiem:

Podejmowane przez pana działania, jako Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Podkarpacia pozytywnie wpłynęły na wizerunek podkarpackiej Policji i przełożyły się na jej lepsze funkcjonowanie, budując zaufanie obywateli do munduru Policjanta. Pod pańskim zwierzchnictwem, podkarpacka Policja w pełni potwierdziła, że jest profesjonalną i wyspecjalizowaną formacją stojącą na straży prawa i porządku publicznego – powiedział.

Na zakończenie marszałek złożył życzenia komendantowi:

Życzę przede wszystkim, aby długo cieszył się pan dobrym zdrowiem i mógł korzystać z wolnego czasu. Jednocześnie wierzę, że na nowym etapie życia będzie miał pan możliwość realizacji pasji oraz zainteresowań, które przyniosą satysfakcję i zadowolenie.

Tekst: D. Kozik
Biuro Prasowe UMWP

Zdjęcia: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie