200519 kubrak

Automatyka, robotyka, sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość to możliwe kierunki rozwoju dla biznesu w nadchodzącej dekadzie. Wiedzę i doświadczenie w tej kwestii przekaże Jacek Kubrak, Prezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji podczas webinaru trendy dla biznesu w perspektywie do roku 2030.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę (20 maja br.) o godzinie 18:00. Oparte będzie na najnowszym raporcie firmy konsultingowej Frost & Sullivan z Mountain View (USA), która zajmuje się badaniem i analizą rynku, doradztwem w zakresie strategii rozwoju oraz szkoleniami korporacyjnymi w wielu branżach.  Udział w webinarze jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Celem aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu należy zapisać się i połączyć poprzez GetResponse: https://webinar.getresponse.com/wgbRf/trendy-dla-biznesu-2030

Tematyka wydarzenia jest bardzo szeroka, ale ukierunkowana na merytoryczną dyskusję. – To istotne zagadnienia dla przyszłości biznesu, m.in: łączność w dowolnym miejscu i czasie, wdrożenie sieci 5G i 6G, przemysł 5.0, autonomizacja świata, uberyzacja branż, czy też rozwój gospodarki platformowej – wylicza Sławomir Olejnik, Dyrektor ds. Rozwoju w PCI. 

Dodatkowo zagadnienia dotyczące ery inteligentnych asystentów cyfrowych, znaczenie danych, koncepcja świata “zero”, potrzeby heterogenicznego społeczeństwa, świat równoczesnych pytań i metodyki umożliwiającej modyfikowanie wartości oraz transhumanizm wykorzystujący naukę i techniki do poprawy kondycji oraz przezwyciężenia ludzkich ograniczeń.

Ekspertem będzie Jacek Kubrak, przedsiębiorca z 30-letnim doświadczeniem biznesowym w zakresie rozwijania przedsiębiorstw w oparciu o zaawansowane technologie, które tworzył w kraju i za granicą. Z partnerami zbudował Creotech Instruments S.A. pierwszą polską prywatną firmę w branży kosmicznej. Pozyskał dla niej inwestora strategicznego Agencję Rozwoju Przemysłu S.A., przeprowadzając pierwszą inwestycję bezpośrednią Skarbu Państwa w podmiot prywatny po 1947 r. Współpracował z funduszami Private Equity oraz Venture Capital tworząc struktury finansowe transakcji przejęć, realizując projekty doradczo-menedżerskie dotyczące zwiększaniu wartości rynkowej przedsiębiorstw w oparciu o zmiany podejścia do innowacji i wdrożenia nowych technologii. Zrealizował szereg kluczowych przedsięwzięć gospodarczych dla: Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Contango S.A., System 3000 S.A., Scan Computer Data, SterProjekt S.A.

Rozpoczęliśmy cykl webinarów dedykowany dla przedsiębiorców i właścicieli firm. Ich celem jest przedstawienie długoterminowych trendów dla biznesu oraz możliwe kierunki rozwoju w nadchodzącej dekadzie. Mamy nadzieję, że zainspirują one do poszukiwania dochodowych nisz rynkowych dla przyszłego rozwoju biznesu w oparciu o aktualnie i posiadane zasoby – mówi Kacper Moczarny, koordynator wydarzenia w PCI. 

Podkarpackie Centrum Innowacji to spółka, która w swoim działaniu łączy naukę z biznesem w zakresie badań, rozwoju i innowacji. PCI współpracując ze studentami, naukowcami i przedsiębiorcami, koncentruje swoje działania na trzech platformach. Pierwsza skupiona jest na wyborze oraz rozwijaniu najlepszych projektów badawczo-rozwojowych (B+R). Druga pozwala znaleźć odpowiednie źródła finansowania pomiędzy światem nauki i biznesu. Trzecia platforma jest zaś fizyczną przestrzenią kreatywną, otwartą na ludzi realizujących własne projekty.