200108 oplatekMEDIAŻyczenia zdrowia, szczęścia i pomyślności w nowym roku – tego życzyli sobie przedstawiciele regionalnych mediów, którzy połamali się opłatkiem w urzędzie marszałkowskim. W spotkaniu udział wziął marszałek Władysław Ortyl wraz z zarządem województwa.

Modlitwę poprowadził ksiądz Piotr Adamczyk, redaktor naczelny Radia RDN Małopolska, z diecezji tarnowskiej. Ksiądz poświęcił opłatki i złożył wszystkim obecnym świąteczno-noworoczne życzenia.

Marszałek Władysław Ortyl kierując do dziennikarzy życzenia i słowa podziękowania za dotychczasową współpracę, zwrócił uwagę na to, jak ważny jest to czas dla województwa podkarpackiego:

- Zakończył się ważny rok dla Podkarpacia, który był czasem korzystnym dla rozwoju naszego regionu. Przed nami kolejny rok pełen wyzwań i działań, których musimy się podjąć dla lepszej przyszłości mieszkańców województwa. Już w lutym czeka nas konwent marszałków, który odbędzie się na Podkarpaciu. To będzie ważny czas, by wspólnie decydować o polityce regionalnej i koordynacji działań na szczeblu samorządowym – powiedział marszałek, który jednocześnie nawiązał do roli mediów w informowaniu społeczeństwa o polityce regionalnej:

- Cieszę się, że spotykamy się dziś w tak dużym gronie. To dobrze świadczy o aktywności podkarpackich mediów, które na bieżąco dostarczają ważnych informacji mieszkańcom województwa. Życzę wszystkim Państwu wielu sukcesów w nowym 2020 roku, życzę powodzenia w realizacji planów i zamierzeń, wszystkiego dobrego – zakończył marszałek.

Tekst: D. Kozik

Fot.: M. Mielniczuk

Biuro Prasowe UMWP