Na Wisłoce powstał nowy most, który połączył Dębicę ze Straszęcinem. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w powiecie dębickim w ostatnim czasie. Most rozładuje lokalny ruch, a także pozwoli na szybszy przejazd z autostrady A4 w kierunku Jasła. W uroczystym otwarciu uczestniczył marszałek Władysław Ortyl.

Budowa mostu kosztowała blisko 29 milionów złotych. Prawie 15 mln pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Reszta kwoty to wkład własny powiatu dębickiego oraz dofinansowanie z Ministerstwa Finansów.

Ta inwestycja, ten montaż finansowy, nie byłby możliwe, gdyby nie bardzo dobra współpraca pomiędzy samorządem województwa a władzami powiatu dębickiego – podkreślał podczas uroczystości marszałek Władysław Ortyl.

Dla powiatu to strategiczna, bardzo duża inwestycja, potrzebna mieszkańcom całego regionu – mówił z kolei starosta dębicki Piotr Chęciek.

W otwarciu uczestniczyli m.in. przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, parlamentarzyści, mieszkańcy powiatu.

Nowa przeprawa przez ma 200 metrów długości. W ramach projektu powstały także dojazdy, chodniki i ścieżki rowerowe, przebudowano skrzyżowanie w Dębicy i Straszęcinie, wybudowano oświetlenie i przebudowano istniejącą infrastrukturę techniczną.

Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP
Fot. starostwo powiatowe w Dębicy