190114 oplatekStyczeń to czas opłatkowych spotkań, także w urzędzie marszałkowskim. Dzisiaj zarząd województwa gościł dziennikarzy podkarpackich mediów. Była wspólna modlitwa, życzenia, a przede wszystkim okazja do rozmowy z kolegami z mediów. Uczestnicy spotkania odmówili także modlitwę w intencji prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu dziennikarzy z 20 redakcji podkarpackich mediów – gazet, stacji radiowych i telewizyjnych oraz portali informacyjnych. Byli zarówno szefowie redakcji, jak i dziennikarze współpracujący na co dzień z urzędem marszałkowskim.

Zarząd województwa reprezentował marszałek Władysław Ortyl wraz z wicemarszałkami - Ewą Draus i Piotrem Pilchem oraz członkiem zarządu Stanisławem Kruczkiem.

Marszałek Ortyl w imieniu całego zarządu życzył dziennikarzom zdrowia, pomyślności w realizacji zawodowych i osobistych planów oraz zadowolenia z wymagającej dziennikarskiej pracy, która jest rodzajem misji społecznej. Mówił także o tym, iż jest bardzo zadowolony ze współpracy z podkarpackimi mediami i dziękował za przybliżanie mieszkańcom regionu spraw dotyczących samorządu województwa.