logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego działa już od 25 lat. Swój jubileusz obchodziła wczoraj w Filharmonii Podkarpackiej. Wśród gości, oprócz zarządu agencji oraz pracowników, byli również Wojewoda Podkarpacki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, posłowie, samorządowcy, radni wojewódzcy i przedsiębiorcy. Samorząd województwa reprezentowali: marszałek Władysław Ortyl oraz członek zarządu Stanisław Kruczek. 

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego od lat rozwija przedsiębiorczość. Robi to nie tylko w regionie. Z powodzeniem wspiera także inicjatywy spoza województwa czy te o charakterze międzynarodowym. RARR promuje innowacyjne rozwiązania, a także ułatwia pozyskiwanie zagranicznych pieniędzy na rozwój biznesu.

Mariusz Bednarz, prezes RARR, na scenie filharmonii mówił o przeszłości, bieżącej pracy oraz o wyzwaniach, przed którymi stoją pracownicy agencji. Wspomniał o zrealizowanych projektach, wśród których wymienił m.in. Aeropolis – Park Naukowo-Technologiczny. Zwrócił uwagę, że przez 15 lat działalności, park bardzo się rozwinął i zwiększył swój potencjał. Dziś to prawie 170 ha terenów inwestycyjnych, kompleks inkubatora, preinkubatora przy politechnice oraz laboratoria badawcze.  To prawdziwy ekosystem gospodarczy.

Rozwój agencji widoczny do dziś, zaczął nabierać tempa w okresie pierwszej i drugiej perspektywy unijnej. Nie byliśmy zaskoczeni. Oferowaliśmy szczególną wartość i tak miało być. Korzystaliśmy z wszystkich możliwości jakie niosły proponowane programy: Rapid, Phare, Spójność Społeczno-Gospodarcza, Program Odbudowa, ZPORR, PROW, Programy Aktywizacji Zawodowej, wsparcia Ekonomii Społecznej, po Współpracę Transgraniczną – wyliczał prezes Bednarz.

O tym jak wyglądały wcześniejsze lata mówił też marszałek Władysław Ortyl. Wspomniał czasy, w których zawodowo związany był z agencją, mówił o atmosferze pracy. Podał także przykłady tego, co RARR zrobił i osiągnął, a także to, jak ważny był to czas dla województwa, ale również dla zarządu agencji i samych pracowników:

Chciałbym podziękować za te 25 lat ważnej roli i ogromu zadań, które wpłynęły na dzisiejszy wizerunek Podkarpacia jako miejsca przyjaznego inwestorom i biznesowi. Niewiele miast ma tak doskonałe instytucje i jestem pewien, że nam tego zazdroszczą – gratulował zarządowi i pracownikom marszałek Ortyl.

Głos zabrał także Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, który opowiedział o tym w jaki sposób ministerstwo wspiera i jaką rolę dla RARR widzi teraz i w przyszłości. Podkreślił również, że Park Naukowo-Technologiczny stał się siłą napędową wielu przedsięwzięć i innowacyjnych inwestycji, które stanowią o dzisiejszej sile województwa podkarpackiego. 

Aeropolis to magnes, który przyciągnął inwestycje krajowe i zagraniczne. Nie byłoby tego, gdyby nie działalność Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. To robi wrażenie, tak samo jak inwestycje, które dziś podziwiane są w Polsce – PPN-T, Centrum Wystawiennicze Województwa Podkarpackiego G2A Arena czy planowane Centrum Nauki – mówił A. Hamryszczak.

Gala 25-lecia działalności RARR była okazją nie tylko do podsumowań i wytyczania planów na przyszłość. Była też okazją do wyróżnienia i nagrodzenia pracowników, którzy spędzili z agencją ponad 25 lat kariery zawodowej. Na scenę po kwiaty i gratulację wyszło kilkanaście osób.

Uroczystości uświetnił występ Krzysztofa Iwaneczko, muzyka z Podkarpacia.

Tekst/fot.
Sebastian Kieszkowski

 

Statystyka

Odwiedza nas 492 gości oraz 0 użytkowników.