logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 18 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

181030 strzyzowPrezydent RP w poniedziałkowe popołudnie spotkał się z mieszkańcami Strzyżowa. Andrzej Duda cały dzień spędził na Podkarpaciu, wcześniej wziął udział w obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Kolbuszowej. W Strzyżowie głowę państwa witali: starosta Robert Godek, burmistrz Mariusz Kawa oraz wicewojewoda Lucyna Podhalicz.

 Prezydent nawiązał w swoim wystąpieniu, które wygłosił na strzyżowskim rynku do 100. Rocznicy odzyskania niepodległości.

- Mam nadzieję, że Polska będzie trwała wolna, niepodległa, suwerenna przez kolejne stulecia. Kiedy patrzę na te dzieci tu w Strzyżowie, mogę powiedzieć, że jestem tego pewien, że tak będzie, bo jestem przekonany, że dobrze wychowane młode pokolenie, będzie umiało Polskę utrzymać – powiedział prezydent.

Prezydent Andrzej Duda podziękował w poniedziałek Polakom za udział w wyborach samorządowych - liczniejszy, niż bywało dotąd.

- To dobrze o nas świadczy i dobrze także świadczy o Polsce, że postawy obywatelskie w naszym kraju rozwijają się w pozytywnym kierunku – mówił Andrzej Duda. Dziękował też wszystkim tym, którzy wystartowali w wyborach samorządowych.

Apelował też do samorządowców, by „każdego dnia rządzili mądrze, dobrze i uczciwie, mając na względzie pożytek współmieszkańców i Rzeczypospolitej”.

Wieczorem prezydent odleciał z portu Rzeszów-Jasionka do Warszawy. Na płycie lotniska pożegnał go marszałek Władysław Ortyl, który spotkał się wcześniej z pierwszą damą – Agatą Kornhaser-Dudą.

Oprac. na podst. prezydent.pl

Fot. Tomasz Leyko

Jakub Szymczuk/KPRP

Statystyka

Odwiedza nas 601 gości oraz 0 użytkowników.