Nie żyje prezydent Mielca Daniel Kozdęba. Przegrał długą i trudną walkę z chorobą. Do mieleckiego magistratu płyną kondolencje z całej Polski. Od jutra w sali obrad rady miasta w Mielcu będzie wystawiona księga kondolencyjna.

Dziś odbyła się zaplanowana wcześniej sesja nadzwyczajna jednak jej przebieg został zmieniony ze względu na smutne okoliczności. Radni minutą ciszy i wspólną modlitwą uczcili pamięć prezydenta Daniela Kozdęby. Przy zdjęciu prezydenta, wystawionym w sali obrad złożyli wiązankę kwiatów. Kondolencje rodzinie złożył przewodniczący Rady Miasta Marian Kokoszka oraz marszałek Władysław Ortyl.

Czas prezydentury świętej pamięci Daniela Kozdęby był czasem aktywnym, pełnym pomysłów, ożywiony młodzieńczym zrywem i możliwościami. Choroba uniemożliwiła mu niestety realizację planów i zamierzeń. Chciałbym, żeby jego osoba pozostała w naszej pamięci, wszystkich jego współpracowników, a plany i zamiary nie pozostały w próżni i były kontynuowane - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Tomasz Leyko
rzecznik prasowy UMWP