171020 szkolaChwile wspomnień ze szkolnych ławek, spotkanie z kolegami ze szkolnych lat tak wyglądał jubileusz 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu. Właśnie od tej podstawówki swoją edukację zaczynał marszałek Władysław Ortyl. Ważną częścią szkolnego święta było oddanie do użytku nowego skrzydła szkoły, z wielofunkcyjną halą sportową.

 - Z przyjemnością tutaj dzisiaj wracam. Widzę jaka jest tu jakość kształcenia, ale cieszę się też, że poprawia się też jej struktura. Wszyscy wiemy jak ważna jest edukacja na każdym etapie, na każdym poziomie. Pamiętając, że jesteśmy w okolicach Dnia Edukacji Narodowej, chciałem wszystkim nauczycielom i pedagogom serdecznie podziękować, za to, co wnoszą w kształcenie i wychowanie naszych dzieci. To praca, która wiąże się z poważnymi obowiązkami i wyzwaniami, uważam, że jest powołaniem. Nauczycielem trzeba się urodzić, robić to z pasją, a wtedy na pewno doceniają to uczniowie – mówił Władysław Ortyl.

Aby na lekcjach wychowania fizycznego w nowej hali niczego  nie brakowało marszałek przywiózł uczniom mieleckiej trójki worek piłek do futbolu i siatkówki. Każda z pierwszych klas otrzymała również kosz słodyczy z okazji przypadającego za tydzień pasowania.

TOMASZ LEYKO

rzecznik prasowy UMWP